Ev Kredisi Kullanmak İçin Ne Kadar Maaş Almak Gerekiyor

Ev Kredisi Veren Bankalar
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Başkasının evinde kirada oturarak, başkasının ev borcunu ödeyeceğine kendinize ev alıp kira öder gibi kendi evinizin borçlarını ödeyebilirsiniz. Bunun için tatbikî banka üzerinden kredi kullanmanız gerekmektedir.

Ev Kredisi Veren Bankalar

Ev Kredisi Veren Bankalar

Bir kişi banka kredisi kullanmak için başvuru yaptığında müşterinin ilk olarak gelirine bakılmaktadır. Alacağınız evin değerine göre maaşınızın önemi çok büyüktür. Ev kredisi kullanmak için belli bir rakamda maaş almanız gerekmiyor. Bankaların belli başlı temel kuralları vardır. Ne alacağınız evin %100’ünü karşılar nede fazlasını. Her evin farklı tutarlarda bir değeri mutlaka vardır. Banka size kredi verirken evin ekspertiz değerinin sadece %75 kadar olan tutarının finansal değerini size verir. Bu konuya örnek verecek olursak 100 bin TL olan bir evin sadece 75 bin TL’sini banka size verir. Geriye kalan 25 Bin TL kendi cebinizden vermeniz gerekmektedir.

Mutlaka sizden bir miktar para alarak geriye kalanı kredi olarak kullandırır. Kredi kullandırtan bankalar sizin maaşınıza bakarak ödeyeceğiniz taksit tutarının orantılı olmasına dikkat eder. Banka, kredi kullanan bir kişinin maaşının, %50’sini aylık taksitlerini ödeyecek şekilde düşünür ve bu şartlarda kredi verir. Ev almayı düşünen bir kişiyseniz düz mantık maaşınızın yarısını bankaya taksit ödemesi yapacak şekilde matematiksel bir hesap yapabilirsiniz. Konuyu kısaca özetleyecek olursak, 2000 TL maaş alan bir çalışansınız. Ev kredisi kullanmak istediğinizde maaşınızın 1000 TL’sini krediye ödersiniz. Kredi vadesi ile 1000 TL’yi birbiriyle çarptığınızda toplamda ne kadar ev kredisi kullanmanız gerektiğinin sonucuna ulaşabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

Ev Kredisi Kullanmak İçin Ne Kadar Maaş Almak Gerekiyor İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status