Ev Kadınlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Paylaş
 

Kadınlar insan hayatında önemli bir yere ve etkiye sahip olduğu gibi kadınsız bir erkeğin hayatta durması çok zordur. Kadınlar bu yüzden gerek ev kadını olmakla kalmayıp gerektiğinde bir iş kadını olarak hayatlarında daima başarıyı yakalamak isterler. Bu yüzden her ülkede kadınların çalışmasına yönelik teşvikler söz konusudur. Bu teşviklerden biri de ev kadınlarına verilen düşük faizli kredilerdir.

Çalışmayan Ev Kadınına Kredi

Çalışmayan Ev Kadınına Kredi

Bir erkeğin kredi alamadığı durumlarda bir kadının rahatlıkla kredi alabildiğini eminim bilmiyorsunuzdur. Bankaların çoğu artık kadınların kredi almasına daha fazla önem verdiği gibi normal erkek bireylere oranla kadınlara daha düşük faiz oranlı kredi temin etmektedirler. Kadınlar ev veya gündelik hayatlarında ev işlerini bitirdikten sonra birşeyler yapma ihtiyacını sürekli hissederler. Bu yüzden arayış içinde olduklarından ev kadınları, evde kalma yerine zamanını üretken bir şekilde değerlendirmek isterler. Arayış içinde oldukları düşüncelere bakıldığıda ise para kazandıran işlere yatkın olduklarından ve ellerinde birikim olmadıkları için nakit ihtiyacı hissederler. Tam da bu sırada tüm bankalar ev kadınlarına kapılarını sonuna kadar açmaktadırlar.

2015 yılı dahil bankaların çoğu ev kadınlarına kredi vereceklerini gerek reklamlarda gerekse de sosyal platformlarda bildirmişlerdir. Üretim yapmak isteyen bir ev kadını yapacağı ilk iş bankaların kredilerine başvurmak olacaktır. Bankalar, ev kadınlarına düşük faizli krediler vermekte ve bu krediler genelde ihtiyaç kredisi adı altında verilmektedir. İhtiyaç kredilerini hemen tüm bankalar verdiği için burada dikkat edeceğimiz tek şey faiz oranları ve vade süreleridir hanımlar.

Ev hanımları kredi çekerken kredi başvuru şartlarını iyice okumalı ayrıca faiz oranlarını diğer bankalardaki faiz oranları ile kıyaslamalarını kesinlikle önermekteyiz. Bu bankaların hangileri olduklarına bakmak istediğimizde işbankası, denizbank, vakıfbank ve garanti bankası gelmektedir. Bu 4 bankanın faiz oranlarını her ay iyice takip etmenizde fayda olacaktır hanımlar.

DMCA.com Protection Status