Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi notu ortalaması hesaplaması gerçekleştirilirken ele alınan verilerin tümü kişinin kendisi ile ilgilidir. Yani kişinin kredi notu hesaplaması gerçekleştirilirken kesinlikle eşinin mali verileri dikkate alınmamaktadır. Yine aynı şekilde kişinin ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunurken de eşinin kredi skoru dikkate alınmamaktadır. Ancak eşin kefil olarak gösterilmesi durumunda ya da konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredilerde eşin kredi notu da hesaplamaya dahil edilebilmektedir.

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?

Aslında ihtiyaç kredisi gibi kredilerde kredi çekerken eşin borcu banka tarafından dikkate alınmamaktadır. Burada önemli olan kredi başvurusunda bulunan kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması ve aylık belgelenebilir geliridir.

Bu iki kriteri karşılayan kişinin eşi kara listede dahi olsa banka kredi başvurusunu onaylar. Çünkü banka krediyi sorunlu olan eşe değil temiz sicile sahip olan, yüksek kredi notu ortalaması bulunan ve aylık gelirli yeterli görünen diğer eşe vermektedir.

Eşimin Borcu Beni Bağlar Mı?

Ancak konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredilerde diğer eşin kredi notu ortalaması ya da kara listede olmak gibi bozuk bir sicile sahip olması bazı durumlarda sorun yaratabilmektedir.

Bu durumda yine kredi başvurusunda bulunan eşin yeterliliği sorgulanır ve krediyi ödemek için tek başına yeterli bulunması durumunda kredi onayı verilir. Kredi başvurusunda bulunan kişinin yetersiz kalması durumunda ise diğer eşin kredi sicili sorgulanır ve olumsuz sonuçlanması durumunda kredi başvurusu reddedilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status