Kredi Notu Sorgulama

En düşük Faizli Krediyi Nasıl Bulabilirim

En düşük Faizli Krediyi Nasıl Bulabilirim

Krediye başvuranların sayısı her yıl ortalama %20 oranında artmaktadır. Bu yüzden bireyler bankalardan krediyi almadan önce ince eleyip sık dokumakta, en düşük faizli krediyi veren bankalar ile çalışmak istemektedirler. Bu yüzden çoğu kişi düşük faizli kredileri, nasıl bulacakları konusunda kararsız kalabilmektedir. Bu yazımızda basit birkaç adım ile kolayca düşük faizli krediyi bulma konusunda sizlere fikirler vereceğiz.

Düşük faizli kredi nedir ?

Burada düşük faiz, diğer bankalarda verilen faiz oranları ile karşılaştırdığımızda daha uygun olan bir oranın karşımıza çıkmasıdır. Kimi bankalar ev kredisi konusunda, müşterilerin kendi bankalarını tercih etmelerini sağlamak adına, diğer banka faizlerinden daha da aşağı vererek bu yola girebilmektedir. Hali ile düşük faizli kredi sunan her bankanın müşteri potansiyeli aynı derecede artığını söyleyebiliriz.

kredi faizi en az olan bankalar

kredi faizi en az olan bankalar

Faizi az olan bankalar ile çalışmak tüketiciler açısından son derece önemlidir. Düşünsenize cebinizden ekstra 2000 TL fazla para çıkması mı güzel, yoksa cebinizden bu tutarın kalması mı ? Tabiki de kişiler sürekli olarak paralarının ceplerinde kalmasını isteyeceklerdir. Hali ile faizi en düşük banka ile çalışmak hemen herkesin istediği bir düşüncedir. Ancak faizi az olan bankalardan da kesin kredi alacağınızı düşünmemelisiniz.

En düşük faizli krediyi veren bankalar

Faizi düşük olan bankalar ile çalışmak isteyenlerin oranı %99 dur. Ancak bu bankalar genelde her başvuruyu kabul etmemektedir. Yani bankalarda ince eleyip sık dokumaktadır. En önemli etken kesinlikle kredi notu’dur. Kişilerin kredi notuna bakarak krediyi onaylayan bankalar, faizi daha da düşürerek hem rekabeti artıracak hem de müşterilerin kendilerini tercih etmelerini sağlayacaklardır.

Bu bankalar genelde ingbank, yapıkredi ve vakıfbank olarak karşımıza çıkıyor…

En düşük Faizli Krediyi Nasıl Bulabilirim ?

İlginizi Çekebilir:  Temettü Veren Hisse Düşer Mi Artar Mı

Öncelikle yapmanız gerekenleri sıralarsak ;

  • Tek bir bankaya bakmak yerine elinize bir kağıt kalem alarak hangi kredi türüne ihtiyacınız var ise onu yazın. Sonrasında tüm bankaların faiz oranlarına bakın.
  • Faiz oranlarına bakarken kesinlikle internet ortamındaki faiz oranlarının reel olmadığına inanmalısınız. Yani sanal ortamdaki güncellemeler aynı ay içinde yapılmadığından dolayı, bankaların şubelerine gittiğinizde düşük faizleri görmeniz %100 dur.
  • Düşük faizli krediyi bulmadan önce kesinlikle kredi notunuzun ne kadar olduğuna bakmanız sizler için önemli etken olacaktır. Kredi notunun ortalamanın üzerinde olması (1200 puan) kredinin hızla çıkmasını sağlayacaktır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
  1. Emrahturk dedi ki:

    Kredun0tun

BİR YORUM YAZ