Emekliye 10 Maaş Faizsiz Kredi

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Emeklilerin her geçen gün geçim sıkıntısını biraz daha derinden hissettiği günümüzde emeklilerin maddi olarak desteklenmesi amacı ile geliştirilen faizsiz emekli kredisi paketi için geri sayım başladı. Bankalar tarafından üzerinde son çalışmaların yürütüldüğü ve hükümet ile bankaların arasındaki protokol üzerinde küçük pürüzlerin kaldığı emeklilere faizsiz kredi kullanımı sınırları açıklanmaya devam ediliyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi 

Emekli olan kişilere emekli olunan kurum sınıfı gibi farklı ayrımlarda bulunulmadan kullandırılması planlanan faizsiz kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerde aranılan tek kriter kredi başvuru formu dolduran kişinin emekli olmasıdır. Emekli olan kişilerin tamamen faizsiz kredi desteği alması için özenle tasarlanan kredi paketinde emeklilere 10 maaş kredi verilmesi planlanmakta ve bu tutarın da emekli maaşından düzenli olarak taksitlerle aylık olarak ödenmesi planlanmaktadır.

Bankalar ile hükümet arasında yürütülen müzakerelerde sona gelindiği belirtilirken 2017 yılının ilk çeyreğinde uygulamaya geçilmesi bekleniyor. Uygulamaya göre emeklilerin maaşlarını aldıkları bankalardan maaş tutarlarının 10 katına kadar kredi kullanma imkanı faizsiz olarak sunulması planlanmaktadır. Daha sonra bu tutar her ay yine emekli maaşının yatırıldığı banka tarafından hesaplarından düzenli olarak kesilerek faizsiz kredi desteği verilmesi sağlanacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status