Emekliye 0 Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri

Paylaş
 

Ekonomik ihtiyaçlar insanları, çıkmaz durumlarda bankalara yönlendirmektedir. Emekli iseniz bankalarda size özel faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Zaten çoğu bankaya gittiğinizde emekli maaşınız olduğu için hiçbir şart aranmaksızın üst limit 150000 TL ye kadar kredi başvurularınız olumlu yansıyacaktır.

Emekliye 0 Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri

Teknolojik gelişmeler ve şehir yaşamı insanların hayatlarında bazı konforlarıda beraberinde getirmiştir. Fazlalaşan harcamalar ile beraber paraya olan ihtiyaçlarda artmıştır. Emeklilerin maaşları çalışanlara göre daha düşüktür.  İlerleyen yaş ile beraber emeklilerin paraya olan ihtiyacı daha da artmaktadır. Doktor, ilaç, ameliyat, ev bakımı, tamir ve tadilat  vs. gibi birçok alanda masraflar çıkmaktadır. Neredeyse kredi kullanmanın ihtiyaç olduğu bir dönemde emeklilerde bu gereksinimi hissetmektedir. Bankalar belirli dönemlerde emeklilere faizsiz kredi kampanyaları sağladığı gibi cazip faiz oranları ile de kredi imkanı sunarlar.

Bankalardan kredisi kullanan mudileri ve emeklileri tedirgin eden konu faiz oranları ve bedelleridir. Uygun faiz oranları sağlandığı takdirde emekliler kredilere kayıtsız kalmamaktadırlar.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devletin sunduğu ekonomi politikaları arasında emeklinin şartlarını iyileştirmeye çalıştığı gibi bankalardan aldığı hizmetleri de genişletmeye çalışılmaktadır. Emeklilere faizi olmayan ya da  geri ödeme şartları kolay olan kredi imkanı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Devlet emekli vatandaşa faizsiz krediyi daha çok kamu bankaları tarafından oluşturma çabası içerisindedir. PTT, Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, HSBC Bankası, Vakıf Bank tarafından faizsiz kredi vermek için çalışmalar yapılmaktadır.

Emekliler en kolay biçimde maaşlarını aldıkları bankadan kredi kullanabilmektedirler. Emekliler maaşlarının on katına kadar krediyi bir gün içerisinde  alabilme şansına sahiptirler.

Bazı bankalar çok uygun şartlarda kredi sağladığı için emekliler o bankalara maaşlarını taşıyabilirler. Emekliler herhangi bir bankaya maaşlarını 2 ya da 3 yıllığına taşıyabilirler. Emekli maaşının taşınması ile beraber bankalar emeklilere çok cazip imkanlar sağlarlar. Çeyrek altın, bir sefere mahsus olmak üzere para, düşük faizli kredi ya da dosya masrafsız kredi gibi fırsatlar sunarlar.

emekliye faizsiz kredi

emekliye faizsiz kredi

Garanti Bankası, Ak Bank, Yapı Kredi Bankası, Deniz Bank, İş Bankası emekliye yönelik kredi kampanyaları yapan belli dönemlerde uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlayan başlıca bankalardır.

Emekli maaşı bankaların haricinde PTT kurumundanda alınmaktadır. PTT’de emeklileri kredi konusunda mağdur etmemek ve uygun koşullarda kredi imkanı sağlamak için bankalarla anlaşmaktadır. Özel ve uygun koşullarda sağlanan kredi fırsatları ile emekliler nakit ihtiyaçları giderilmektedir. Ayrıca emeklilere yönelik promosyon çalışmaları da yapılmaktadır.

Emekliler maaş aldıkları bankalardan kampanyasız dönemlerde kredi çekeceği zaman pazarlık yapmaları gerekir.

Uygun faiz oranlı krediler ya da faizsiz krediler  emeklileri maddi açıdan rahatlatmaktadır.

DMCA.com Protection Status