Emeklilere Promosyon Ne Zaman Ödenecek?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından düzenlenen ve SGK toplantı salonunda gerçekleştirilen video konferans seminerinde büyük bir merakla beklenen emeklilere promosyon müjdesi geldi. Bakanlık tarafından yeni yılda gerçekleştirilecek olan istihdam kaynaklarının açıklandığı toplantıda aynı zamanda “emekli promosyon ne zaman yatacak?” sorusunun yanıtı da verildi.

Emekliye Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Bakan Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada emeklilere promosyon konusunda da yeni açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklama kapsamında emeklilerin promosyon alacaklarının ödenmesine Mart ayında başlanacağını duyurdu. Bu sayede emekli promosyonu 2017 yılında ödeme takvimi açıklanmış oldu.

Emekli Promosyonu Hangi Bankalar Verecek?

Emekli maaşlarını Ziraat Bankası şubelerinden alan kişiler ödenecek olan emekli promosyonu almaya hak kazanacak. Başka bankalardan emekli maaşını alan kişiler ise emekli maaşını taşıma başvurusunda bulunarak promosyondan yararlanma hakkı kazanabiliyor. Emekliye promosyon şartları arasında ise emeklinin maaşını kesinlikle 3 yıl boyunca başka bankaya taşımaması şartı bulunuyor.

PTT Emekliye Promosyon Verecek Mi?

Emekli maaşının PTT şubelerinden alan kişilerin emekli promosyon hakkından yararlanıp yararlanamayacakları da merak ediliyordu. Bu haktan yararlanmak isteyen kişilerin maaşlarını Ziraat Bankası şubeleri üzerinden almaları zorunlu olduğu için ne yazık ki PTT şubesi üzerinden almaları durumunda emekliye promosyon ödemesi alma hakkını kaybedecekler. Bu nedenle emekli maaşı taşıma başvurusunda bulunarak maaşlarını Ziraat şubeleri üzerinden almaya başlamaları mümkündür.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status