Emeklilere Faizsiz Kredi Müjdesi Kredi Veren Bankalar Tüm Liste

Emekliye Faizsiz Kredi
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Emekliler için düzenleneceği duyurulan ve emeklilere faizsiz kredi kullandırılacağı belirtilen kredi kampanyası ile ilgili olarak ne yazık ki hala atılan somut bir adım bulunmuyor. Bu nedenle şu an için emekliler için faizsiz kredi veren bankalar 2017 için şu anda kredi kullanma imkanı sunulmuyor. Ancak, emeklilerin bankalardan daha iyi bir şekilde hizmet alabilmeleri adına bir takım çalışmalar yapıldığının kesinlikle unutulmaması gerekmektedir. Bunlar için en güzel örnek ise, emekli promosyonu kampanyalarıdır.

Promosyon işlemleri bilindiği gibi maaş taşıma sonrasında sunulan bir hizmettir. Emekliler aldıkları maaşın tutarına göre, bankanın belirlediği aralıklarda ödeme almaktadırlar. Ancak, promosyon ödemelerinde banka değişikliği yapan kişiler, sadece bu hizmetten faydalanmakla kalmayacaktır. Buna ek olarak, faizsiz olmasa da daha düşük faiz oranlarından kredi alabilecek, bankacılık işlemlerinde masrafsız faydalanabilecek ve bunun gibi de birçok avantajı elinde bulunduracaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Verilecek Mi?

Sorunun yanıtı kesinlikle evet. Yani emeklilere yönelik olarak faizsiz kredi kullanımı mutlaka hayata geçirilecek bir proje olarak kabul ediliyor. Ancak projenin ne zaman hayata geçirileceği konusunda bir netlik bulunmuyor. Hükümet kanadı ile bankalar arasında konu hakkında görüşmeler devam ederken ortak bir protokol metni oluşturulması durumunda bu projenin hayata geçirilmesi mümkün olacak. İlk duyurulduğu dönemde 2016 yılının sonuna kadar kredinin kullandırılacağı duyurulurken en son tarih olarak 2017 yılının ilk çeyreği açıklanmıştı.

Açıklamalara göre emekliye faizsiz kredi, şuana kadar çoktan verilmeliydi. Ancak, bankalar ve hükümet arasında tam anlamı ile bir anlaşma sağlanamadığından dolayı bu süreç hala devam etmektedir. 2017 yılının sonları ya da 2018 yılının ilk çeyreğinde, emeklilerin bir müjde alması söz konusu olacaktır. Burada, maaş müşterilerinin oldukça avantajlı olacağından söz edebiliriz. Eğer faizsiz kredi için emeklilere yönelik bir hizmet sunulursa, bu durumda maaş aldığınız bankadan çok kısa bir sürede kredinizi alabilirsiniz.

Yapılan ilk açıklamalara göre emekliye faizsiz kredi kullanımının en geç 2017 yılının Mart ayının sonuna kadar kullandırılması gerekiyor. Ancak Mart ayına sayılı günler kalmasına rağmen hala bankalar ile net bir anlaşma yapılmaması bu tarihte uygulamanın hayata geçirilmesi son derece zor görünüyor. Bu nedenle hala emekliler için faizsiz kredi veren bankalar bulunmamakta olup çok acil nakit para ihtiyacı duymayan emeklilerin biraz daha sabrederek kampanyayı beklemeleri gerekiyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi

                                                             Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi

Emekliye Avans İmkanı

Emeklilere faizsiz kredi konusunda çalışmalar devam ederken, bir yandan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ortaya atılan avans konusu da gündeme gelmeye başladı. Bahsedilen avans hizmeti, emeklilerin nakite ihtiyaç duydukları anda faydalanabilecekleri bir hizmettir. Ayrıca, avansın yürürlüğe girmesi ile faizsiz kredinin aynı zamana denk gelmesi de düşünülmektedir.

Aynı zamanlara denk gelecek şekilde ilan edilmesi beklenen bu iki durum, ihtiyacın boyutuna göre en doğru olanın tercih edilmesinden dolayıdır. Eğer düşük miktarda bir ihtiyaç ortaya çıkmışsa, avans kullanılacak, daha yüksek miktarlardaki nakit ihtiyaçlarında ise, bankalar aracılığı ile faizsiz kredi kullanılacaktır. Emeklilerin kullanabilecekleri avans için biraz daha detaya inecek olursak, avans olarak çekilecek miktardan söz edebiliriz. Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapıldıktan sonra çekilebilecek avans, maaşınızın en fazla 3 katına kadar sizlere sunulacaktır. Ayrıca, alınan avansın miktarı ne olursa olsun, geri ödemelerinizi de 36 aya kadar taksitlendirme şansınız olacaktır.

36 aylık vade ile alınacak avans için örnek hesaplama yapacak olursak, 2 bin TL maaş alan bir emekliyi örnek gösterebiliriz. Aylık 2 bin TL alınan maaş için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından en fazla 6 bin TL ödeme yapılacaktır. Kişiler de ödemelerini 36 aya kadar taksitlendirecek, aylık 166,67 TL ödeme yaparak, avans borçlarını kapatabilecektir.

Emeklilere 10 Maaş Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere 10 maaş faizsiz kredi kullanımına izin verilecek olan kredi kampanyası ile kullanılacak olan kredi tutarı otomatik olarak faiz işletilmeden emekli maaşından kesilecek. Emeklilere yönelik faizsiz kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin sitemizi takip etmeleri yeterli olacaktır.

2017 yılında gündeme gelen tüm bu konular ile ilgili, her geçen gün yeni bir bilgi ortaya atılmaktadır. Ancak, uzman görüşlerine bakıldığı zaman, projelerden herhangi birisinin geçerli hale gelmesi, 2017 yılının son ayında ya da 2017’nin ilk 3 aylık döneminde mümkün olacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status