Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Paylaş
 

Emekliler için düzenleneceği duyurulan ve emeklilere faizsiz kredi kullandırılacağı belirtilen kredi kampanyası ile ilgili olarak ne yazık ki hala atılan somut bir adım bulunmuyor. Bu nedenle şu an için emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2017 için şu anda kredi kullanma imkanı sunulmuyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi Verilecek Mi?

Sorunun yanıtı kesinlikle evet. Yani emeklilere yönelik olarak faizsiz kredi kullanımı mutlaka hayata geçirilecek bir proje olarak kabul ediliyor. Ancak projenin ne zaman hayata geçirileceği konusunda bir netlik bulunmuyor. Hükümet kanadı ile bankalar arasında konu hakkında görüşmeler devam ederken ortak bir protokol metni oluşturulması durumunda bu projenin hayata geçirilmesi mümkün olacak. İlk duyurulduğu dönemde 2016 yılının sonuna kadar kredinin kullandırılacağı duyurulurken en son tarih olarak 2017 yılının ilk çeyreği açıklanmıştı.

Emeklilere Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Yapılan ilk açıklamalara göre emekliye faizsiz kredi kullanımının en geç 2017 yılının Mart ayının sonuna kadar kullandırılması gerekiyor. Ancak Mart ayına sayılı günler kalmasına rağmen hala bankalar ile net bir anlaşma yapılmaması bu tarihte uygulamanın hayata geçirilmesi son derece zor görünüyor. Bu nedenle hala emeklilere faizsiz kredi veren bankalar bulunmamakta olup çok acil nakit para ihtiyacı duymayan emeklilerin biraz daha sabrederek kampanyayı beklemeleri gerekiyor.

Emeklilere 10 Maaş Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere 10 maaş faizsiz kredi kullanımına izin verilecek olan kredi kampanyası ile kullanılacak olan kredi tutarı otomatik olarak faiz işletilmeden emekli maaşından kesilecek. Emeklilere faizsiz kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin sitemizi takip etmeleri yeterli olacaktır.

DMCA.com Protection Status