Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır

Banka Değişikliği Emekli
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İnsanlar uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olmaya hak kazanırlar. Emekli olduklarında hak kazandıkları emekli maaşları Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından  kamu bankları olan Ziraat Bankası, Vakıf Bankası, Halk Bankası gibi bankalara ve Ptt şubelerine adlarına açılan emeklilik hesaplarına yatırılmaktadır. 20414 yılının başlarına kadar bu bankalarda emeklilik maaşlarını alan emekliler ve dul, yetim ve yaşlılık maaşı alanlar 2014 yılının şubat ayından sonra Sosyal Güvenlik Kurumunun yaptığı anlaşmalar ile özel bankalardan da emekli maaşı alınmasının yolunu açmıştır. Günümüzde birçok bankadan emekli maaşı alınabilmektedir. Bunun için emekli maaşınızı başka bir bankaya taşımanız gereklidir. Peki  emekli maaşı banka değişikliği nasıl yapılır?

Emekli maaşı banka değişikliği için ikş yöntem vardır. Bunlardan birincisi Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek banka değişikliği yapmaktır.  Emekli maaşınızı almak istediğiniz bankada adınıza bir emeklilik hesabı açtırıp hesap bilgileriniz ile birlikte SGk’ya gitmelisiniz. SGK’ya emekli maaşı banka değişikliği ile ilgili matbu dilekçe ve hesap bilgilerinizi içeren bir belge ile başvuru yapmanız gereklidir.Başvurunuz üzerine SGK ilgili personeli banka değişiklik işlemlerinizi yapacaktır.Eğer maaş gününüze 15 günden az bir süre varsa bir sonraki maaşınızı yeni bankanızdan alabilirsiniz.

Banka DeÄŸiÅŸikliÄŸi Emekli

Banka DeÄŸiÅŸikliÄŸi Emekli

Emekli maaşı banka değişikliği için ikinci yöntem ise www.turkiye.gov.tr adresine girerek  banka değişikliği yapmaktır. Bu yöntem de e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapıp SGK işlemleri sayfasından emekli maaşı banka değişikliği işlemleri sayfasına ulaşıp istediğiniz bankanın bilgilerini girerek değişiklik yapabilirsiniz. Burada değişiklik yapabilmeniz için bankalara kredi veya kredi kartı borcunuz olmaması gerekir. Sistem kredi kayıt bürosu sistemi ile ortak çalıştığından adınıza olan banka borçlarına anında ulaşabilmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status