Düşük Faizli Uygun Kredi Hangi Bankada

Paylaş
 

Kredi almak ne kadar kolay görünse de düşük faizli bir kredi bulmak inanır mısınız o kadar da kolay değildir. Bir banka %1,10 yapıyor ise ve en düşük o ise çıkacak olan masrafları görünce bu oran %1,20 olabiliyor.

Bankalar denilince akla gelen ilk şey kredi ürünleridir. Şahıslar en uygun kredi hangi kredi olduklarını sürekli olarak kredi sorgulamaları şeklinde aradıklarını söylemek yanlış olmaz. Teknolojinin ilerlemesinin ardından hızla artan bankacılık işlemleri şubesiz bankacılık anlayışı ile ilerlemektedir. Artık şahıslar bankalara gitmek yerine internetin olduğu her yerde, tüm bankacılık işlemlerini yapabilmekte ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. Durum bu olunca bankacılık ürünleri arasından, önem derecesi yüksek olan kredi ve kredi kartı başvuruları da internet ortamında yapılmaktadır. Bankaların %85 üstü kar ettiren bankacılık ürünleri arasında kredi ve kredi kartı kullanımı olduklarını hatırlatalım.

Şahıslar kredi başvuruları yaptıklarında bankanın politikalarına göre hareket etmek zorundadır. Bir şahsın başvurduğu krediden olumsuz yanıt almasının bir çok nedeni olabilir. Ancak asıl önemli nedenlerinden bir tanesi kredi notu’dur. Zira son yıllarda kredi notu sorgulama işlemleri olmadan , bankalar şahıslara kredi vermemekte ve sonuç itibari ile kredi başvurularını olumsuz yanıtlamaktadır. Bu durumdan haberdar olmayan şahısların ilk olarak kredi notunu artırma yollarına başvurmaları gerekiyor. Neredeyse tüm bankaların ortak almış olduğu kararlar sonrasında bir şahsın kredi alabilmesi için öncelikle kredi notunun ortalamanın üzerinde olması, kredi sicilinin temiz olması ve maaşlı bir işte çalışıyor olması gerekmektedir. Kredi başvurusu kabul edilen bireyler ile yaptığımız diyaloglarda, bireylerin sigortalı olduğu, kredi notunun yüksek olduğu ve bankalar ile arasında her hangi bir hüsumetin olmadığı anlaşılmıştır. Burada çıkarılan sonuç, kredi onayı için gerekli olan şartları sağlayan bireylerin hızlıca kredi onayı aldıkları görülmüştür.

İnsanların çoğu kredi başvurularında uygun kredi olarak hangi bankanın faiz oranlarının daha uygun olduğunu ve vade sürelerinin ne kadar olduklarını sorgular. Bu yüzden şahıslar kredi başvurularında aradıkları ilk etken olarak uygun faiz oranlı krediler, uygun faiz oranlı bankalar, uygun vadeli kredi türleri gibi birçok arama yaparak, istedikleri kredinin kendilerine uygun bir kredi olmalarını talep etmektedirler.

Uygun kredi aramak zor gözükse de uygun faiz oranlı kredi bulmak çok kolaydır. Zira bankalar rekabet ortamında olduklarından dolayı, kimi bankalar kredi vade sürelerini yükseltirken, kimi bankalar faiz oranlarını düşürmektedir kimi bankalar ise dosya masrafsız kredi sunmaktadır. Bu yüzden kredi almak sizlere zor gözükse de aslına bakarsanız biraz araştırma sonrasında sizlere en uygun kredi hangi bankada tarafından verileceğine karar vermek çok kolay olacaktır.

DMCA.com Protection Status