Kredi Notu Sorgulama

Devletten Geri Ödemesiz Krediler

Hazırda çalışmakta olan ya da yeni bir iş kurmayı düşünenler için en büyük problemlerden biri olan nakit ihtiyacı için birçok alternatif yol var. Bunların içinde esnaf odalarından düşük faiz ile ödenen krediler, bankaların kobi kredileri vb. krediler çeşitli alanlarda iş sahibi olan ya da iş kurmayı düşünenler için veriliyor. Bunların hepsinin geri ödemesi çeşitli şartlar altında yapılırken devlet geri ödemesiz kredi ile iş sahiplerine büyük bir destek veriyor. Projelerin büyüklüğü doğrultusunda hibe niteliğindeki kredileri, şartları yerine getiren herkes alabilir. devlet geri ödemesiz kredi ile ister işletmenizi büyütebilir isterseniz yeni bir iş koluna atılabilirsiniz. KOSGEB ile sağlanan kredilerin bir kısmı hiçbir geri ödeme beklemeksizin verilirken bir kısmı 0 faiz ile ertelemeli olarak uzun vadede veriliyor. KOSGEB bu kredilerin tümünü devlet desteği ile sağlıyor.

Geri Ödemesiz Kredi Başvurusu

Devlet geri ödemesiz kredi başvurusu için birçok ilde ve ilçede yer alan KOSGEB bürolarına başvuruda bulunmak gerekiyor. İlk defa iş sahibi olmak için kredi almak isteyenlerin KOSGEB aracılığı ile açılan girişimcilik kurslarında başarılı sonuç alması ve arkasından açacakları iş yeri ile ilgili projeyi komiteye ibra etmesi zorunlu. Kabul edilen projeler 50 bin Türk lirasına kadar geri ödemeyecekleri bir kredi alabilir. Bu krediyi hazırda çalışmakta olan işletmeler, personel ve işletme geliştirme adı altında projelerinin kabulü ile kullanabiliyor. 50 bin liraya kadar olan devlet geri ödemesiz kredi KOSGEB komisyonu tarafından sürekli denetimleri yapılır. İşletmenin refağı açısından önemli bir husustur bu.

Geri Ödemesiz Krediyi Kimler Kullanabilir?

Devlet geri ödemesiz kredi için yaşı 18’i geçmiş projesi KOSGEB tarafından belirtilen kıstaslara uyan herkes kullanabilir. 50 bin Türk lirasına kadar geri ödemesiz kredi kullanan girişimciler bu krediyi kullanacakları alanları tek tek belgelemek zorundadır. Bunun dışında hiçbir geri ödemesi olmayan hibe krediler yeni iş yeri açmakta kullanıldığı gibi çalışan iş yerlerinde malzeme yardımı, personel katkısı ya da iş yerini daha da büyütmek amaçlı olarak da kullanılabilir. 50 Bin Türk Lirası dışında çeşitli şartlarda KOSGEB birçok hibe niteliği taşıyan kredi onayı vermektedir. Bu kredileri de kullanacak girişimciler hibe krediler ile aynı şartları yerine getirmeleri gerekiyor.

KOSGEB Kredi Çeşitleri

KOSGEB devlet desteği ile girişimcileri teşvik eden birden çok kredi çeşidi sunmakta. 50 bin Türk lirasına kadar hiçbir geri ödemesi olmayan krediler girişimci kadınlar ile beraber genç girişimcilere, işletmesini kobi seviyesinde devam ettirmek isteyenlere kadar çok genç bir yelpazede veriliyor. 50 bin Türk lirasına kadar geri ödenmeyen krediler dışında KOSGEB devlet yardımı ile girişimcilere yardım etmek için çok uygun şartlarda kredilerde veriyor. Verilen krediler 150 bin Türk lirasına kadar ilk iki yıl hiçbir ödeme yapmadan daha sonrasında sıfır faiz ile girişimcilere veriliyor. Hiçbir faiz alınmayan ve ertelemeli olan krediler birçok alanda çalışan ya da iş hayatına atılmaya düşünen girişimciler için hibe niteliği taşıyor. Bu kredilerin herhangi birini kullanmak isteyen kişilerin birebir KOSGEB binalarına başvuruda bulunarak belgeleri tamamlamaları genel şartlar arasında.

Geri Ödemesiz Kredilerde Kimler Avantajlı

Geri ödemesiz, devlet güvenceli krediler neredeyse herkese verilirken bu anlamda girişimci kadınlar bir adım önde. Çalışma hayatına daha fazla girmeleri için teşvik edilen kadınlara projelerinin kabulü dahilinde çok daha fazla bir payda ayrılarak geri ödemesiz olarak kredi veriliyor. İş hayatına atılmak isteyen kadınlar KOSGEB binalarında konu ile ilgili ayrıntı bilgi edinerek geri ödemeden kredi alarak iş kurabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.