Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Nasıl Alınır 2017

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Nasıl Alınır 2017

Devlet ekonomiyi kalkındırmak sosyal refahın sağlanması için bazı sektörlerde destek kredileri vermektedir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, kırsal bölgelerin ekonomimize katılması amacıyla kurulmuştur. Devlet bazı bankalarla anlaşarak sıfır faiz oranları ile girişimcilere kredi imkanı sağlamaktadır. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, bankalara bağlı olmadan sıfır faiz ile teşvik kredisi verilmektedir. Teşvik kredisi iş kurmak isteyenler,hayvancılık,arıcılık,tarımla uğraşacaklar için ,mağaza , dükkan açmak isteyenler , evlilik yapıcaklar için her türlü insanların ekonomiye katkı sağlayan faliyetleri için devlet tarafından sıfır faiz imkanları ile teşvik kredisi verilmektedir. Bu Kredinin amacı işsizliği azaltmak piyasada yeni yatırımcılar görmek ki özellikle bayan yatırımcılara çok büyük destekler ve avantajlar var. Ülke Ekonomisini kalkındırmak içinde devlet tarafından verilen teşvik kredisidir. Devlet yatırım yapan ve iş kuran girişimcileri,küçük ,büyük,orta düzeyli esnaf ayrımı yapmadan hatta batmak üzere olan esnafarı kalkındırmak amacıyla bu krediyi vermektedir. Bu krediyi devletin anlaşmış olduğu bankalar aracılığı ile yada bir bölümü ise Kosgeb, bebka, kooperatifler, dernekler vb. Kuruluşlar vasıtasıyla verilmektedir. Bu krediyi nasıl alırım diyenler için güzel bir iş planı hazırladıktan sonra bunu gerekli kurumlara sunarak iş planlarının onaylanması sonucunda istedikleri krediye sahip olabilirler. Şunu hatırlatmakta fayda buluyorum, şuan itibariyle Kooperatifler ve Halkbank aracılığı ile 30 bin lira faizsiz kredi verilmektedir.

Teşvik Kredisi Kimlere Verilir

Yeni iş kurmak veya devam etmekteki işini büyütmek amaçlı kişiler teşvik kredisine ihtiyaç duyarlar. Peki teşvik kredisi kimlere verilir bu yazımda bunların üzerinde duracağım. Teşvik kredisi başarılı bir iş planına olan herkesin alabileceği bir kredi türüdür. Devlet ayrım yapmadan her kesimden esnafa teşvik kredisi imkanı sunmaktadır. Teşvik kredilerin dikkat etmeniz gereken husus ise örneğin tarımla uğraştığınızı varsayalım ve bunun için proje hazırladınız projeniz beğenildi kabul edildi. Krediniz onaylandıktan sonra aldığınız krediyi sadece tarım için kullanabilirsiniz. Aldığınız kredi ile başka bir iş yapmanız mümkün değildir. Ev hanımlarınada devlet erkek yatırımcılardan daha büyük avantajlar sağlamaktadır. Ev hanımlarını ülke ekonomisine dahil etmek isteyen devlet,bunun için bu kredileri ev hanımlarınada vermektedir. Ev hanımlarına daha kolay kredi imkanı sağlamaktadır. Fakat şunu hatırlatmak fayda var bu sadece ev hanımları için geçerlidir. Herhangi bir yerde çalışan bayanlar için bu sınıfa girmemektedir. Yani devlet hem çalışmamakta olan ev hanımlarını iş imkanı sağlıyarak işsizliği azaltıyor hemde ülke ekonomisine büyük destekler sağlanmış oluyor. Yatırımcılar için açılan bu teşvik kredilerini yakından takip edilmesi ve gerekli şartlarını iyi bir şekilde anlayıp ona göre değerlendirme yapmanızı öneririm. Bu kredilerin bazıları geri ödemesiz bazıları ise faizsiz olup bankaların sizlere sunduğu faizli kredilerden farklıdır. Zaten bu kredileri almak istiyorsanız devletin anlamış olduğu bankalara gidip faizsiz krediye sahip olabilirsiniz. Bir diğer bu krediyi veren Kosgeb, bebka, kooperatifler, dernekler vb. Kuruluşlar vasıtasıyla verilmektedir. Bunlar bazıları ise geri ödemesiz olup yapmış olduğunuz iş planınızın beğenilmesi durumda istediğiniz geri ödemesiz krediye sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ev Kredisi Kullanmak İçin Ne Kadar Maaş Almak Gerekiyor

 

Devlet İhtiyaç Kredisi;

İş kurmak, hayvancılık ile uğraşmak, yatırım yapmak, arıcılık, büyükbaş veya küçükbaş süt hayvancılığı, çiftlik kurmak, mağaza dükkan devralmak, evlenmek, ev almak kısaca her türlü faaliyetinde Devlet Destekleme Kredisi almak isteyenler için, devlet faizsiz veya geri ödemesiz kredi imkanı sağlamaktadır. Devletin anlaşmış olduğu bankalara giderek başvuruda bulunabilir devletin vermiş olduğu ihtiyaç kredisine sahip olabilirsiniz. Devlet, yerli üretimi ve çiftçiliği desteklemek amacıyla, küçükbaş, büyükbaş, arıcılık, balıkçılık, barınak yapımı, traktör ve tarımsal mekanizasyon aletleri ile benzeri alanlarda yatırım yapmak isteyenlere devlet destekli hayvancılık kredileri vermektedir. Bu kredilerin bazıları kosgeb tarafından verilir, bazıları tarım kooperatifleri tarafından , bazıları ise Ziraat bankası gibi devlet bankaları tarafından verilmektedir. Devletten bu krediyi almak isteyenlerin yapmaları gereken güzel bir iş planı hazırlamaları bunu hazırladıktan sonra istedikleri krediye sahip olabilirler. Bu iş planını hazırladıktan sonra beğenilmezse düzeltilmesi istenebilir veya yapılan iş planı reddedilir. Devletin bu vermiş olduğu ihtiyaç kredisini uzun vadeler halinle yapılandırarak taksitlendirilip kolaylıkla geri ödeme şansınada sahipsiniz. Bu ihtiyaç kredisine önce başvuru yaptıktan sonra kosgeb tarafından uygulanan yaklaşık 72 saatlik eğitime katıldıktan sonra eğitimin ardından yapılan yeterlilik sınavında başarılı olunduğu taktirde iş planı hazırlama şansına sahip olmuş olacaksınız. Zaten bu eğitim dahilinde bu iş planını nasıl hazırlayacağınız hakkında bilgi sahini olacaksınız. Daha önceden yapılmış örnek iş planlarını inceledikten sonra iş planı hazırladığınız taktirde bunu kosgebe sunmanız gerekir. Kosgebin bu iş planını inceledikten sonra beğenilmezse reddedilecek veya düzeltilmesi için geri verilecektir,başarılı olduğu taktirde ise artık yapmanız gereken veri tabanına kendini kayıt yaptırdıktan sonra ihtiyacınız olan geri ödemesiz  kredinize sahip olabilirsiniz.

 

Devletin Verdiği Faizsiz Kredi;

Devletin ekonomiyi kalkındırmak amaçlı vermiş olduğu faizsiz kredi iş kurmak isteyenler işlerini büyütmek isteyenler için verilen faizsiz kredidir. Bu krediyi devlet anlaşmış olduğu bankalar aracılığı ile verip sıfır faiz imkanları ile ihtiyacınız olan bu krediye sahip olabilirsiniz. Günümüzde Halk bankası tarafından sıfır faiz imkanları ile 30 bin lira kredi imkanı sağlanmaktadır. Bu kredilere sahip olmak isteyenler devlete sundukları iş planlarının devlet tarafından onaylandığı taktirde istekdikleri krediyi alıp ekonomiye katkı sağlıyabilirler. Devletin bu krediyi vermekteki amacı ülkemizin ekonomisini kalkındırmak yeni girişimcileri piyasada görmek işsizliği azaltmak için girişimcilere sıfır faiz imkanı ile kredi sağlamaktadır. Ayriyaten kırsal bölgeleri canlandırmak tarımla uğraşan bölgeleri kalkındırmak içide hayvancılık, arıcılık ,tarımla gibi mesleklerle uğraşanlarında bu işlerini büyütmeleri ve böyle alanlara yapılan yatırımın artması içi girişimcilere çok büyük kampanyalar yapmaktadır. Bu kredide dikkat edilmesi gereken ise sizin almış olduğunuz kredini aldığınız iş üzerinde kullanmanız gerekmektedir . Yani siz hayvancılık için aldığınız krediyi başka bir iş yapmak için kullanamazsınız. Projenizi hazırladığınız iş için hazırladığınızdan dolayı verilen krediyi başka bir iş kullanamazsınız. Bu almış olduğunuz geri ödemeli faizsiz kredi ise geri öderkende rahatlıkla borçlarınızı yapılandırıp ödeme şansına sahipsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

 

Devlet Kredisi Başvurusu;

Devletin sağlamış olduğu bu kredilere başvurmak için yapmanız gereken eğer bir banka üzerinden bu krediyi almak istiyorsanız devletin anlaşmış olduğu bankaların şubelerine giderek ihtiyacınız olan bu kredi için başvuru yapabilirsiniz. Veya bu krediye şubelere gitmeden sms ile veya internet bankacılığı üzerindende başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusu yaparken bankaların sizden istediği evrakları teslim ettiğinizde kredi başvurunuz rahatlıkla yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu yaptığınız taktirde bankanın sizin hakkınızdaki araştırma sonucu eğer ödenmemiş bir borcunuz veya daha önceden bu krediyi kullanmamışsanız bankanında şartlarına uyduğunuz taktirde ihtiyacınız olan krediye sahip olacaksınız. Eğer bu krediyi bankaların dışında kosgeb gibi devletin kurmuş olduğu kamu kuruluşlarından almak istiyorsanız bu krediler geri ödemesiz olup başvuru için bu kamu kuruluşlarına başvuru yapmanız gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ