Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2017

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Her geçen gün biraz daha zorlaşmaya devam eden yaşam koşulları aynı zamanda evlenmek isteyen çiftlerin de zorlanmalarına neden olmaktadır. Pek çok çift düğün masrafları ve evlilik giderlerini karşılayabilmek adına kredi kullanmasını tercih ederken evlilik kredisi veren bankalar yanı sıra artık devlet destekli evlilik kredisi kullanımına da izin verilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 

İlk olarak 2016  yılında kullandırılmaya başlanan devlet destekli evlilik kredisi 2017 yılında da kullandırılmaya devam edilmektedir. Bu kredi paketinden yararlanmak isteyen çiftlerin devlet tarafından aranılan devlet destekli evlilik kredisi şartları için uygunluğu bulunması zorunludur. Bu şartları taşımayan çiftlerin ne yazık ki evlilik kredisi için faizsiz kredi desteği almalarına izin verilmemektedir.

Faizsiz Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir?

Devlet destekli evlilik kredisi kullanmak isteyen çiftlerin en az 18 en fazla 26 yaşında olma zorunluluğu bulunmaktadır. Yine buna ek olarak bu çiftlerin kredi desteği almaya maddi olarak ihtiyaç duymaları ve hem kadının hem de erkeğin ağır suçlardan hüküm giymemesi şartı aranır.

Faizsiz Evlilik Kredisi Başvurusu 

Bu kredi paketinden yararlanarak faizsiz kredi kullanmak isteyen çiftlerin ikametgahlarının bulunduğu il ve ilçelerde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı şubeleri üzerinden başvuruda bulunmaları ve bilgi almaları mümkündür. Yetkililer size kredi kullanmak için izlemeniz gereken yol hakkında bilgi verecektir. Aranılan koşulları taşımayan kişiler bankaların evlilik kredisi kampanyaları ile kredi ihtiyaçlarını karşılamaları mümkündür.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status