Devlet Destekli Ev Kredisi

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ev almak isteyen kişileri para biriktirmek için teşvik etmeyi sağlamak amacı ile sunulan ek hizmetlerden biride devlet destekli ev hesabı hizmetidir. Bu hizmet sonucunda belirlenen süre boyunca bankada tasarruf hesabı açan ve bu hesapta para biriktiren kişilerin belirli oranda hibe ev kredisi desteği alması sağlanacak.

Devlet Destekli Ev Kredisi Veren Bankalar

İlk defa ev alacaklara devlet desteği verilmesini sağlamak amacı ile geliştirilen konut hesabı açtırmak için bankaya başvuruda bulunmanız yeterli oluyor. Devlet Destekli konut kredisi Ziraat Bankası tarafından açılırken buna ek olarak TEB, ING Bank ve Halk Bankası gibi pek çok kamu ve özel bankası da yer alıyor.

Devlet Destekli Ev Kredisi Başvurusu

Ev almak için devlet katkısı desteği elde etmek isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken konut hesabı açtırmak oluyor. Konut birikimi hesabı açan ve en az 3 sene boyunca bu hesapta düzenli olarak para biriktiren kişilerin 15 bin lira konut desteği almalarına olanak sağlanıyor. Alınacak olan konut desteği tutarının belirlenmesi için kullanılacak olan hesaplama da ise hesapta biriken para ve bu paranın biriktirildiği süre belirleyici oluyor.

Amaç Konut Kredisi Peşinatını Çıkarmak 

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen ancak yeterli nakit para birikimine sahip olmayan kişilerin bu peşinatı biriktirmelerini teşvik etmeleri amaçlanıyor. Bunun için hesapta yeteri kadar para biriktiren kişilere 15 bin liraya kadar devlet katkısı desteği veriliyor. 15000 TL alınabilecek en yüksek sınır olarak belirlenirken hesapta biriken paranın yüzde 20’si kadar konut desteği sağlanıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status