Kredi Notu Sorgulama

Denizbank Kredi Hesaplama

Denizbank Kredi Hesaplama

Ülkemizde son zamanlarda bankacılık hizmetlerinin en çok tercih edildiği nokta şüphesiz kredi hizmetlerinin kullanılması amacıyla yapılmaktadır. Bu kredi çeşitliliğinden kaynaklı başvurular bankalar tarafından değerlendirilmektedir. Konut, Taşıt ve İhtiyaç kredileri olarak hizmete sunulan bu hizmetler müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Banka şubelerine gidilerek kredi hakkında bilgi alınabilir veya internet üzerinden bankanın kendisine özel internet sayfasından kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi hesaplama robotları ile de kredi oranlarını takip edilebilmektedir. Denizbank kredi hesaplama işlemleri için de kredi arayışında olan bireyler oldukça şanslıdır. Çünkü, banka müşterisi olanlar internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasından anında hesaplama ve başvuru yaparken, diğer kişiler de bankanın internet sitesinden işlem yapabilmektedir.

Banka müşterilerinin direk şubeye ulaşması ile de kredi talebinde bulunabilir. Bu kredinin oranlarının tespit edilmesi, kredi miktarı ile sonrasında oluşabilecek miktarın iletilmesinde banka görevlisi sorumludur. Banka görevlisi ile müşterinin ödeme planları konusunda fikir alışverişinde bulunmasından sonra banka görevlisi kredi talebini sisteme girer ve sistem tarafından onaylandıktan sonra kredi başvurusu tamamlanır. Bu başvuruların hızlı ve kolay bir şekilde olması müşteriler tarafından talep edilmektedir. Bu kredilerin temin edilmesinde bankaların ortak bir paydada buluşması ile mevcut faiz oranları tek bir çatı altında toplanması gerekmektedir. Bu durumda müşterilerin talepleri güvenli bir şekilde karşılık bulabilir.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Denizbank’ın kredi paketleri arasında ilk ele alacağımız ihtiyaç kredileri, genel olarak tüm ihtiyaçlarınızda kullanabilmeniz için hazırlanmıştır. Bundan dolayı, ihtiyacınıza göre bankanın olumlu ya da olumsuz yanıt vereceğini düşünmenize gerek yoktur. İhtiyaç kredisinden faydalanmak isteyen kişiler, en fazla 50 bin TL ve 48 aylık vadeyi kabul etmelidirler. Üst sınırları dikkate alarak, en güncel Denizbank kredi faiz oranları ile yapacağımız hesaplama şu şekildedir.

 • Kredi Tutarı: 50 bin TL
 • Vade Süresi: 48 Ay (4 Yıl)
 • Kredi Faiz Oranı: %1,62
 • Aylık Kredi Borcu: 1.612 TL
 • Toplam Masraf: 250 TL
İlginizi Çekebilir:  Denizbank %100 Mortgage Kredisi Özellikleri

%1,62’lik faiz oranı ile başvuru yapıldığı zaman ödenecek taksit ve masraflar yukarıdaki gibidir. Kişiler borçlarını 48 ay boyunca gecikme olmaksızın öderlerse, vade tamamlandığında bankaya 27.355,47 TL’lik bir faiz ödemiş olacak, bankaya yaptıkları ödemenin toplamı ise 77.605,47 TL’ye yükselecektir. Başvuru yapacak olan kişilerin gelir belgeleri, nüfus cüzdanları ve kendi adlarına gelmiş olan son 3 ay içerisinde düzenlenen faturalardan birisini alarak Denizbank şubelerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Denizbank Kredi Hesaplama

                                                            Denizbank Kredi Hesaplama

Denizbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Denizbank’ın geçtiğimiz günlerde güncellemiş olduğu taşıt kredisi paketine baktığımızda, sıfır km araç almak isteyen kişiler ve ikinci el otomobil almak isteyen kişilere, aynı kredi paketi üzerinden hizmet sunulduğunu görmekteyiz. Denizbank kredi hesaplama işlemine geçmeden önce, kişilerin dikkat etmesi gereken bir durumdan söz etmemiz gerekmektedir. Taşıt kredisi almak isteyen kişiler, ne yazık ki taşıtlarının tamamı için kredi desteği alamamaktadırlar. Verilecek olan kredi, sıfır km ve ikinci el araçlarda, araç değerine göre belirlenmektedir. Bu değerlendirme yapılırken de araç değerinin ilk 50 bin TL’si için %70 50 bin TL’nin üzeri için ise %50 destek sağlanmaktadır.

Bu bilgilere ek olarak yapılacak hesaplama da şu şekildedir.

 • Kredi Tutarı: 50 bin TL
 • Vade Süresi: 48 Ay (4 Yıl)
 • Kredi Faiz Oranı: %1,38
 • Aylık Kredi Borcu: 1.518 TL
 • Toplam Masraf: 250 TL

Yukarıdaki tabloya göre, 4 yıl için bankaya toplam 22.869,30 TL faiz ödemesi yapılacak, toplam kredinin maliyeti ise 73.119,30 TL olacaktır. Başvurular için ise kişilerin şubelerden araç proforma değeri ya da ikinci el araçlar için ruhsat dahilinde başvuru yapılması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Denizbank Saat Kaçta Açılıyor

Denizbank Konut Kredisi Hesaplama

Denizbank Mortgage sistemi ile konut kredisi vermekte ve 120 aya kadar vade seçimi yapılmasına da müsade vermektedir. 2017 yılı için bankanın belirlediği kredi faiz oranı ve diğer masraflara göre, örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Vade Süresi: 120 Ay (10 Yıl)
 • Kredi Faiz Oranı: %1,24
 • Kredi Tahsis Ücreti: 500 TL
 • Aylık Kredi Borcu: 1.606,01 TL

100 bin TL değerinde onaylanan bir konut kredisi için tablo yukarıdaki gibidir. Denizbank kredi hesaplama işlemi sonrasında, kişiler 120 ay boyunca herhangi bir gecikme zammı almamış olursa, vade sonunda bankaya 192.720,85 TL’lik bir ödeme yapmış olacaktır. Başvuru yapacak kişiler, gelir belgesi, nüfus cüzdanı, alınacak konutun tapusu ve istenebilecek ek belgeler ile birlikte Denizbank şubelerinden işlem yapmalıdırlar.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ