Denizbank Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalar ihtiyacı olan insanlara kredi sağlarlar. Kredilerin ödeme koşulları tamamen kişinin gelir durumuna göre değişir. Aynı zamanda taşıt kredisi, konut kredisi, çiftçi kredisi gibi birçok kredi çeşidi bulunmaktadır. Bankaların istedikleri evrakları götürerek onay aldıktan sonra çok kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Tabii ki bunun için bankalarla aranızın iyi olması gerekmektedir.

Kredi alacak kişinin yanında götürmesi gereken evraklar şu şekildedir.Nüfus cüzdanı fotokopisi veya aslı. Diğer evrak ise ikametgahtır. Nüfus dairesinden veya e-devlet şifresi ile alabileceğiniz ikametgah bilgileriniz ile başvuru yapabilirsiniz. Fakat bazı bankalar ıslak imzalı belge istemektedir. Islak imza için nüfus dairesinden almanız gerekebilir. Bu belgelerin yanı sıra noterden onaylı imza beyannamesi almanız gerekiyor. Ayrıca eğer üstünüze zimmetli herhangi bir ev ve arsa var ise bunların fotokopisi ile bankaya gitmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra alacağınız kredinin türüne göre sizden çiftçilik belgesi veya traktör ve/veya taşıt ruhsatı da isteyebilirler. Öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak alacağınız belgenin türüne göre istenilen evrakları öğrenebilirsiniz.

Yukarıda ki belgeler kişisel olarak kredi başvurusu yapacak bireyler içindir. Firma olarak kredi başvurusu yapacak kurumlar için ise evraklara oda sicil kaydı gibi şirket olduğunuzu belli edecek evraklar eklenecektir. Bu evraklar tüzel kişi firmalarına ve şahıs firmalarına göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda dernek ve birlikler ve kooperatifler de kredi alabilirler. Hepsinin istediği evraklar ve başvuru süreçleri farklı olmakla beraber çıkması en kolay kredilerden bir tanesi devlet destekli çiftçilik kredisidir. Aynı zamanda hayvancılık kredisi de kolaylıkla çıkmaktadır. Ülkenin kalkınması ile alakalı olan krediler devlet destekli olduğu için bankalar tarafından kolaylıkla verilir. Gerekli evrakları götürdükten sonra başvurunuz onaylanır ve kredi hesabınıza yatar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status