Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Card finans kredi kartı başvurusu nasıl yapılır 2016

Card finans kredi kartı başvurusu nasıl yapılır 2016

Kredi kartları hayatımızı kolaylaştıran araçlardan biridir. Bu anlamda card finans kredi kartları da çok uygun avantajlara sahiptir. Kredi kartına sahip olduğumuz zaman yanımızda fazla para taşıma ihtiyacı hissetmeyiz. Bankalar alışverişi daha cazip hale getirmek için birçok kampanyalar gerçekleştirir. Kart sahipleri bu kampanyalardan faydalanır.

Card Finans Kredi Kart, başvurusu yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Card Finans Kredi Kartına sahip olmak isteniyorsa en yakın Finansbank şubesine gidilir. Şube de kredi kartı başvuru formu doldurulur. Müşterinin sigortalı bir işte düzenli çalışması gerekir. Nüfus cüzdanının veya pasaportun fotokopisi alınır. Başvuru sahibinin üzerine kayıtlı olan bir fatura bulunması gerekir. Adres tespitinin yapabilmek amacıyla fatura istenir. Bu işlemler yapıldıktan sonra müşteri kendi üzerine düşen görevi yerine getirmiş olur. Başvuru şartları gerçekleştikten sonra banka kredi kartını hemen mudisine vermez. Müşteri hakkında bir takım tahkikatlar yapar.

Sadece şubeden Card Finans Kredi Kartı çıkarılmamaktadır. İnternet bankacılığı ve ATM’lerden kredi kartı başvurusu da yapılabilir. Tüketici kendisine en kolay gelen yol ile başvuru gerçekleştirir. Hangi yol kullanılırsa kullanılsın banka müşteri hakkında araştırma yapmadan kredi kartı vermez.

Banka başvuru sahibinin maaş bordrosunu inceler. Diğer banka ve finans kurumları ile olan çalışmalarını araştırır.

Bankalarla çalışma gerçekleştiren herkesin Limit Kayıt Sisteminde kaydı vardır. Banka kredi kartı vereceği tüketicinin Limit Kayıt Sisteminden sahip olduğu diğer kredi kart limitlerini inceler. Kredi notuna bakar. Kredi notu ve Limit Kayıt Sistemi’nde olumlu bir sonuç çıkarsa kart düzenlenir.

cardfinans kredi kartı

cardfinans kredi kartı

Kredi kartının verileceği ilk yıl kart limiti maaşın iki katı kadardır. Tüketici daha yüksek miktarda limit istese de verilmez. İkinci yıl ise maaşın dört katı kadar limit verilir.

İlginizi Çekebilir:  Finansbank Müşteri Hizmetleri

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kredi kart limitlerini ilgi yasa ve yönetmelik çerçevesinde sınırlandırmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ