Kredi Notu Sorgulama

Bu Senenin Sonunda Dolar Kaç TL Olur

Bu Senenin Sonunda Dolar Kaç TL Olur

Dolar aldı başını gidiyor derken 2.76 seviyelerinden tutun da Bakanların çoğu da yüksekten aldığınızda çakılabilirsiniz demeleri hayal oldu adeta. Dolar şuanda 3.01 seviyelerinde yatırımcıları o gün dolardan uzak tutan bakanlara ateş köpüren yatırımcılar, şuanda doların yıl sonunda ne kadar olacağı yönünde sualler sorulmakta.

Bu Senenin Sonunda Dolar Kaç TL Olur

Doların fiyatını belirleyen en önemli unsurlar şuanda ülkemizde bulunan belirsizliklerin fazla olmasıdır. Son günlerde artan terör olayları yerini azalmaya bıraktığı için dolar biraz geriledi. 3.06 seviyelerinden 2.99 a kadar geri adım attı.

Dolar Tl

Dolar Tl

Yapılan dünya geneli anketlere göre verilen raporlarda yıl sonu doların 3.04 ile 3.14 arasında olacağı yönünde. Burada önemli olan iki noktaya dikkat etmek gerekiyor. Terör ülkemizde barış sürecinin yeniden olması anında doların hızla 2.78 seviyelerine gelmesi bekleniyor. Doların yükselmesini sağlayan bir başka etmen ise FED faizlerinin artması olacaktır. Ancak FED yine son eylül ayında faizleri değiştirmediğini demesi doların gerilemesine neden olmuş ancak Aralık 2015 FED kararlarında faizin ilkkez artıracağı beklentilerinin % lik dilimde anketlere yansımasıdır. Yani FED faizleri aralık ayında artabilir sebgili yatırımcılar.

Dolar Bu Seviyelerden Alınır Mı ?

Bu sorunun yanıtı alacağınız risk ile orantılıdır kısa vadede 3 tl den alır mıydım almazdım ancak uzun vadede 1 yıl veya 3 yıl kesinlikle alırdım.

İlginizi Çekebilir:  Tam Faktoring Nedir
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ