Borsada Yatırım Yapmak Mantıklı Mıdır

Paylaş
 

Geçmişten günümüzde paramızın tl de durması yerine dolar, euro veya altına yatırım yapar ve paramızın değer kazanmasını uzun süre bekleriz. Zaten atalarımızın büyük çoğunluğu ana para yerine bunu hemence Altına çevirip yastık altı yaptıklarını herkes bilir. Ancak devir artık sadece altın veya dövize yatırım yapmakla kalmayıp , birçok emtia ürününü piyasaya çıkardı. Petrol, Gümüş, Gübre, Yem derken sayısız emtialara bitcoin gibi sanal paralar bile girdi. Peki bu durumda yatırımcı en doğru kararı nasıl vermeli ve neye nasıl yatırım yapmalı ? Bu sorunun yanıtını detaylıca açıklamak istedik.

Borsada Yatırım Yapmak Mantıklı Mıdır

Döviz ve altın gibi önemli yatırım araçlarından bir tanesi olan Borsa hem ülkemizde hem de tüm dünyada yatırım yapılabilen kısa süre olmaksızın uzun süreli yatırım yapılan parasal hisse alım satımı işlemleridir diyebiliriz. Borsa da yatırım yapmak ne kadar karlı ise bir o kadar da zararlıdır diyebiliriz. Zira bilinçsizce şirketlere yatırım yapan yatırımcılar , eldeki paradan da ne yazıkki olmaktadır. Burada önceliğiniz daima karlı , temettü dağıtan kalıcı şirketlere güvenmeniz olacaktır.

Borsa Tüyoları

Borsa Tüyoları

  • Borsada para kazanmak istiyorsanız al sat yapmamalısınız.
  • Borsada kısa süreli yatırım yerine uzun süreli yatırımı düşünmelisiniz.
  • Her yatırım yapılan kağıdı sanki günü birlik mal çıkışı oluyormuşcasına düşünmelisiniz.
  • Borsada para kazananların çoğu uzun süreli düşünenlerdir.
  • Borsada para kaybedenlerin çoğu anlık düşüşlerde elindeki hisseyi kaptıranlar olup , kazananlarda bunların satışı yapıldığı günlerde ellerinden aldıkları şahıslardır.
  • Her kağıt kazandırır mı ? Kesinlikle kazandırmaz uzun vadeli A grubu hisseleri , temettü veren ve karını artıran ulusal şirketler önceliğiniz olmalıdır.

Yukarıda sıraladığımız etmenler borsada kazananların ilke edindikleri kurallardır diyebiliriz arkadaşlar.

DMCA.com Protection Status