Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Borsa Yatırımcısı Olmak için Ne Yapmalı?

Borsa Yatırımcısı Olmak için Ne Yapmalı?

Borsaya yatırım yapmaya mı karar verdiniz? Tebrik ederiz. Tarihsel olarak, hisse senetlerine yatırım yapmak, bonoya, hazine bonolarına, altın veya nakit olarak uzun vadede yatırım yapmaktan çok daha iyi performans gösterdi. Kısa vadede, bir veya daha fazla varlık, stoklardan daha iyi performans gösterebilir; ancak genel olarak, hisse senetleri tarihsel olarak kazanan bir yol olmuştur. Ancak borsaya yatırım yapmak için birçok yol var.

Bireysel hisse senetleri, yatırım fonları, endeks fonları… Bu makale, para kazanmanıza izin verirken daha kolay dinlenebilmeniz için, yeni (veya yeni değil) bir yatırımcı olarak düşünmek isteyebileceğiniz borsa nasıl takip edilir, nasıl bir yol izlenir gibi işinize yarayacak birkaç konuyu ele alacaktır.

Borsaya Giriş

Borsaya nasıl girilir? sorusuna verilecek her cevap mutlaka elektronik ortam üzerinde olacaktır. Çünkü borsa elektronik ortam üzerinde işleyen bir finansal işlemdir. Bu elektronik ortamlar ise bir aracı kurum tarafından kurulmuştur. Öncelikle borsaya girmeden iyi bir araştırma yapmak ve bu aracı kurumlardan en güvenilir olanı tercih etmek gerek. Bu aracı kurumlar olmazsa, borsa ile iletişiminiz olamaz ve istediğiniz alım, satım işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Başlangıç için ise Forex, iyi bir tercih olacaktır.

borsa-ile-ilgili.jpg

Borsada Yatırım

Borsada yatırım yapmak için birden fazla tercihiniz vardır. Borsanın sunduğu bu çeşitlilik başta yatırımcılara fazla para kaynağı gibi gözükse de, hızlı para kazanma isteği ile bu çeşitlilik arasında kaybolup, daha hiç para kazanamadan kaybeden ve yatırımcılığı bu kadar süren kişiler var. Bu sebeple öncelikle hırsları bir kenara bırakmalı ve aracı kurumunuzu seçmelisiniz. Bu aracı kurumun yapacağı alım- satım işlemleri, sizin para kazanmanıza ve kaybetmenize neden olacaktır. Bu nedenle doğru tercih yapmalı ve ardından borsaya girmelisiniz. Borsada yatırım yapmadan önce size demo hesabı veya geniş bilgilendirme ağı sağlayan ortamları tercih edin. Bu şekilde para kaybetmeden, nasıl işlem yapılacağı hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Borsa Analizi

Borsada analiz yapmak, para kazanmak için en önemli başlıklardan biridir. Hangi para birimi veya fonun yükseleceğini, hangisinin düşeceğini iyi analiz edemezseniz, para kaybetmeniz kaçınılmaz bir sondur. Bu nedenle borsaya yatırım yapmadan önce borsa analizini iyi öğrenmek gerekir. Borsada en çok kazandıran yöntemlerden biri olan para alım- satımı, farklı ülkelerin para birimlerini başka ülkelerinki ile değiştirilmesi sonucu gerçekleştirilir. Bu yöntem iyi analiz sonucunda yatırımcısına oldukça fazla para kazandırır.

Borsada yatırım yapmak ve başarılı bir yatırımcı olmak için duygusallıkları bir kenara bırakmanız gerekir. Gereksiz heyecan, hırs, öfke, üzüntü ve sevinç, sizi profesyonellikten uzaklaştırarak, kazanmanıza engel olur. Bu nedenle daha önce de belirttiğimiz gibi, bu gibi duygu durumlarını kontrol altına almak için size sanal para ile yatırım imkanı sunan borsa platformlarına öncelik tanıyın.

İlginizi Çekebilir:  Borsadan Kazananlara İki Güzel Örnek
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ