Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Borcunu Ödeyemeyenler İçin Kredi Kartı Yapılandırma

Borcunu Ödeyemeyenler İçin Kredi Kartı Yapılandırma

Her yıl birçok farklı insan kredi kartı ya da birbirinden değişi kredi borç batağına düşmekte ve bununla birlikte tüm bu borçları ödemekte son derece büyük bir sıkıntı yaşamaktadır. Bu tür bir nedenden dolayı da işleyen faizler ile de birçok borç gün geçtikçe daha da fazla bir şekilde artış göstermektedir. Fakat devlet tarafından yapılan açıklama ile birçok farklı kredi kartı ya da kredi borcu olan birçok kişi ya da kişiler son derece rahat bir nefes alacak gibi görünüyor. Çünkü, kredi kartı yapılandırma işlemi için alınan kararlara baktığımız zaman, faiz oranlarının daha da iyileştirildiğini, bunun beraberinde de vade sürelerinin uzatıldığını görmekteyiz.

İlk etapta bankaların bu karara uyup uymayacağı tartışılmış olsa da, şuan birçok banka 72 aya kadar sürecek vadelendirme işlemleri yani yapılandırma işlemleri için hazırlıklarını yapmaktadır. Çünkü, yapılandırma işlemlerinde vade süresinin artması sadece borçlu olan kişilere değil, bankalara da büyük kolaylık sağlayacaktır. Adeta şüpheli alacak konumuna gelmiş borçlar, bu işlem sayesinde bankaların kasasına da girmeye başlayacaktır.

Aylık Ödeme Sistemi

Bu sayede de borcu olan birçok kişi ya da kişiler bu sayede son derece rahat bir şekilde aylık ödemelerini yapabilecekler. Ancak bu noktada yapılacak olan bir taksitlendirmede ay sayısını da birçok farklı borç yükümlüsü son derece dikkatli bir şekilde düşünmeli. Birçok insan bu durum adına borçların yalnızca anapara üzerinden ödeneceği gibi oldukça yanlış bir fikre kapılabilir. Bu tür bir nedenden dolayı da yapılandırmadan yararlanılacak kolan her hangi bir bankaya giderken tüm bu durumlar iyice hesaplanmalı ve ona göre bir taksitlendirme sayısı belirlenmeli.

Bunun nedeni ise şu an için yapılan açıklamaya göre uygulanacak olan faiz tutarı %2,52 olarak belirlenmiş durumda be da elbette taksit sayısı arttıkça borç yapılandırmada ödenecek olan borç tutarının daha fazla bir şekilde artığı da söylenebilir. Bu tür bir neden dolayı da özellikle de ödenecek olan borç miktarı oldukça fazla ise o zaman da tek yapılacak olan taksit sayısını mümkün olduğunca aşağıda tutmak ve bununla birlikte daha uygun bir fiyatlar ile her türlü kredi kartı ya da kredi borçlarını ödemektir.

Kredi Kartı Yapılandırma

                                                               Kredi Kartı Yapılandırma

İki Farklı Ödeme Şekli

Bunun yanı sıra ayrıca bir de ödeme şekilleri mevcuttur. Bu noktada iki farklı ödeme şekli olduğunu söylemek gerek. Bunlardan ilki yukarıda da bahsedildiği gibi taksitlendirme hizmetidir. Bunun için de borca girilmiş olan bankaya gitmek ve bütçeye en uygun olan yapılandırmayı yapmaktır. Bir diğer koşul ise bir başka kredi imkânı ile elde bulunan tüm borçları bir araya getirmekte ve vedop hizmeti ile tüm bu borçlardan kurtulmaktır.

Daha önce de söylendiği gibi tüm bu yapılandırma hizmetler borcu olan kişi ya da kişilerin kazandığı kendi aylık bütçeleri üzerinden her hangi bir taksit sayısına göre belirlenmekte ve ona göre yapılandırılmaktadır. Bunun için de daha ayrıntılı bilgi adına ilgili bankaya gidip bilgi alınabilir.

Yapılandırma Kredi Notunu Düşürür Mü?

Kredi kartı yapılandırma işlemi için son ele alacağımız konu, kullanıcıların merak ettikleri arasında yer alan ve kredi notuna olan etkilerinden oluşmaktadır. Bilinmesi gerekmektedir ki, yapılacak olan her yapılandırma işlemi, sizlerin aldığınız borcu ödeyemediğinizi kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Bu da haliyle kredi notunuzda bir miktar düşüklüklere neden olacaktır. Ancak, özellikle ödeyemediğiniz borçlarınızı yapılandırıyorsanız, bu durumu kesinlikle düşünmemelisiniz. Çünkü, son ödeme tarihi gelen ve bir türlü ödeme yapamadığınız borçlarınız, kredi notunuza ve haliyle de banka sicilinize daha büyük zarar vermektedir.

Eğer kredi kartı borcunuzun tamamını yapılandırırsanız ve seçilen vade süresi boyunca da ödemelerinizi zamanında yapabilirseniz, kredi notunuzun da hızlı bir şekilde yükseldiğini göreceksiniz. Temel olarak ödeme alışkanlığınız göz önünde bulundurularak belirlenen kredi notunuz artarken, farklı bankalardan ya da sürekli çalıştığınız bankadan da yeni hizmetler alabileceksiniz. Ancak, kesinlikle unutmamanız gereken bir durum vardır. O da, yapılandırma işleminden sonraki ödemelerinize çok daha dikkat etmenizdir. Eğer yapılandırılmış olan borçlarınızı bir ay ya da daha fazla geciktirirseniz, bu durumda hem bir önceki ayın ödemesini de yapmanız gerekecek hem de ödeyememe durumunun devam etmesi ile birlikte, banka ile yaptığınız sözleşme gereği, bankanın toplam borcu talep etme hakkı ortaya çıkabilecektir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ