Borçlarımdan Kurtulamıyorum Ne Yapmalıyım?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ne yazık ki pek çoğumuz harcamanın büyüsüne kapılarak tasarruf etmeyi unuttuğumuz için bir süre sonra limiti dolmuş kredi kartları, farklı bankalara olan kredi borçları ile baş başa kalıyoruz. Hesapsız yapılan harcamalar sonrasında borçlar ile baş başa kalan kişiler ise bu borçlardan kurtulmanın yollarını aramaya başlıyorlar. Peki, “borçlarımdan kurtulamıyorum ne yapmalıyım” diyen kişilerin izlemeleri gereken yollar nelerdir?

Hemen Borçlarınızı Ödemek İçin Aylık Bütçe Hazırlayın

Borçlarımı ödemek istiyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken hemen aylık bütçe hazırlamaktır. Bu bütçede bir bölüm kişinin o ay için elde edeceği toplam gelire diğer bölüm ise ödemekle yükümlü olduğu borç kısmına ayrılmalıdır. Yani bir bölümde gelir bir bölümde ise gider hanesi yer alır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gider hanesinde sadece zorunlu giderlere yer verilmesidir. Yani dışarıda yemek yemek, sinemaya gitmek, arkadaşlara alışveriş merkezi ziyaretleri borcunuz bitene kadar en aza indirilmeli mümkün olduğunca para harcamanıza neden olacak eylemlerden uzak durulmalıdır.

Banka Borç Yapılandırma

Bankalara olan borçların ödenmesi için kullanılabilecek en etkili yöntem ise kesinlikle banka borç yapılandırma başvurusunda bulunmaktır. Bankaya olan borçlarını ödemekte zorlanan kişilerin banka borcu yapılandırma başvurusunda bulunmaları durumunda 72 ay yapılandırma hakları bulunmaktadır.

Bu sayede borçlarınızı taksitlendirerek ve kara listeye girmek zorunda kalmadan borçlarınızdan kurtulmanız sağlanacaktır. Ancak vade uzadıkça ödeyeceğiniz faiz yükü de artacağı için mümkün olduğunca aylık bütçenize göre daha düşük vadeler seçmeniz önemlidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

DMCA.com Protection Status