Blokeli kredi kartı nasıl açtırılır

Paylaş
 

Kredi kartları ile alışveriş yapmak ne kadar güzel görünse de bazı istenmeyen durumlarda bir bakmışsınız ki kredi kartınız harcamaya kapatılmış. Bakiye içerisinde olduğu halde alışveriş yaparken acaba neden çekim yapılamadığını sorar durursunuz kendinize. Kredi kartınızı bankamatiğe götürüp bir de oradan denemek istediğiniz de bir de bakmışsınız ki , bankamatik sizin kredi kartınızı yutacak ve kartınızı geri almanız için şubeniz ile temas etmenizi yazacaktır. Gel de şimdi çıldırma !!!

Kredi kartı veya banka kartı blokeleri genelde kartın çalınması, yanlış şifre girilmesi ve kart sahibinin benden habersiz harcama yapılmış demesi ile anlık hızlarda kapatılabiliyor. Bu yüzden kredi kartınız blokeli olduğunda çözüm çok basit sadece bankanızın bulunduğu şubeye gitmek olacaktır. Ancak zamanınız yok ise ve fazla beklemek istemiyorsanız bankanızın telefon şubesini arayarak hızlıca kartınızın neden kapatıldığını sorgulayabilirsiniz.

Kartın blokeli olmasının ana sebeplerinden bir tanesi de kartın borcunun fazla olması veya son ödeme tarihinin gelmesine rağmen ödeme yapılamaması ayrıca kredi kartınızın limitinin tükenmesi de bu sebepler arasında gösterebiliriz.

Kredi kartı blokesi

Kredi kartı blokesi

BLOKELİ KREDİ KARTI NASIL AÇTIRILIR

Her blokeli kredi kartı açtırılmadığını belirtmekte fayda olacaktır blokeli kartı açtırmanız için öncelikle kredi kartınızın sizin adınıza ait olmasını ispatlamanız gerekiyor. Başkasının kredi kartı blokesini kesinlikle siz kaldıramazsınız.

Kredi kartınızın çalınması veya kaybolması durumunda bankayı arayarak kredi kartınızın kapatılmasını talep ettiğinizde kredi kartınız kapatılır bunu açmak için telefon bankacılığından bilgi alamazsınız bu yüzden size tek çare olarak banka şubelerine kimliğiniz ile beraber gitmeniz olacaktır.

Banka sizlerin kredi kartına bloke koymasının asıl nedenlerinden bir tanesi borcunuzu son 3 fatura ödeme tarihine kadar ödememiş olmanızdan kaynaklandığını hatırlatalım. Asgari ödeme tutarını dahi ödemez ise kredi kartınız kesinlikle işlemlere kapatılıypr. Bu yüzden kartınızın blokesini açtırmak için kesinlikle her ay asgari ücret tutarının tamamını ödemelisiniz.

Kredi kartı borçlarınızın bir kısmı yani asgari ücretin ödenmesi durumunda kredi kartınızın 24 saat içerisinde aktif edileceğini hatırlatalım. Eğerki borçları yasal takipe girmiş ise kredi kartı sahiplerini yasal süreç bekleyeceğinden kesinlikle kredi kartı blokesi kaldırılmaz.

DMCA.com Protection Status