Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Bireysel İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse İcralık Olur

Bireysel İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse İcralık Olur

Bireysel ihtiyaç kredileri özellikle miktar olacak en düşük kredi tipi olması bakımından, sıklıkla kullanılan bir kredi tipidir. Kişiler yoğun olarak 10 bin ile 20 bin TL arasında bir bireysel ihtiyaç kredisi kullanırlar. Bu kredi tipinin de belirli bir ödeme düzeni bulunmaktadır. Bu ödeme düzeni de diğer tüm kredi tiplerindeki düzen ile aynıdır.

Bireysel ihtiyaç kredisi taksitlerinin aksatılması demek, bankanın belli sırayla çeşitli yaptırımlar uygulaması anlamına gelir. Bu noktada kişilerin en çekindiği durum icralardır. Bireysel ihtiyaç kredisi kaç gün ödenmezse icralık olur diye soranlar için, öncelikle bu icra sürecinden öncesine bakmak gerekir. Bankaya olan bir kredi borcunuzu ilk aksattığınız durumda, banka ilk olarak kredi notunuzu düşürür. Kredi notunun düşürülmesi ile birlikte banka borcu ödemenizi bekler.

Ancak yasal olarak 3 ay (90 gün) boyunca bankaya hiçbir şekilde ödeme yapmamanız durumunda, banka yasal takip sistemi adı verilen bir yaptırım uygular. İcralar da bu aşamada meydana gelmektedir. Yasal takip sürecinde artık devreye banka avukatları girer. Bankalara bu avukatlar aracılığı ile kişilere son bir kez ihtar çeker ve borcun ödenmesini ister. Bu noktada uygun bir ödeme planı çizilerek, borcun tamamını ödemeniz beklenir. Bu ihtar sonrasında borcu yine ödemezseniz, banka icra yoluna başvurur. Yani icra, bankaların uyguladığı bu yaptırımların son aşamasıdır.

İcra aşamasına varan durumlarda kişilerin hiçbir şekilde hak iddia etme durumları yoktur. Bunun yanı sıra bir kere icralık olan bir kişinin, bir daha bankalardan kredi çekmesi oldukça zordur. Zira bu süreçte kişilerin hem kredi notları düşer, hem de kara listeye düşerler. Bu da, sonrası için hiçbir bankadan kredi çekememek anlamına gelir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ