Bilinçli Kredi Kartı Harcamaları için 6 İpucu

Bilinçli Kredi Kartı Harcamaları için 6 İpucu
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kredi kartları dünyanın pek çok yerinde kullanılabilen ve elinizde para olmadığı durumlarda tüketiciyi kurtarabilen bir üründür. Aynı zamanda yaptıkları kampanyalar, saÄŸladıkları avantajlar ve taksitli ödeme seçenekleri ile harcama yapması gereken kullanıcılarına kolaylık saÄŸlamaktadır. Fakat her ÅŸey gibi kredi kartı da bilinçli bir ÅŸekilde kullanılmalıdır. Bilinçli davranmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Kredi kartını nasıl kullanmalıyım sorusuna verilecek doÄŸru cevaplarla bilinçli kullanımın nasıl olacağını öÄŸrenebilirsiniz.

Ödeme Esnasında Günü Kurtarmayın

Bankalar borç ödemesi için birkaç kolaylık belirlemiÅŸtir. Bunlardan birisi de asgari borç ödemesi, diye ifade edilir. Bu sistem sayesinde kiÅŸi borcunun tamamını deÄŸil, bir kısmını ödeyerek geri kalan borcuna bankanın faiz iÅŸletmesine izin verir. Kullanıcı dostu bir olanak olarak görülmesine raÄŸmen zaman içerisinde insanları borçlarını ödeyemeyecek noktaya getirecektir. Bu nedenle borcunuzun asgari tutarını deÄŸil, tümünü ödeyerek kredi kartını bilinçli bir ÅŸekilde kullanabilirsiniz.

Limit Bitirilmesi Gereken Bir Kota DeÄŸildir

Kredi kartı limitiniz gelirinizin 4 katına kadar çıkabilir. Böyle yüksek bir limitin hepsini kullanmak ödenemeyecek miktarda borçların gelmesine neden olacaktır. Limit ödenemediÄŸi durumda yukarıda belirtilen asgari borç ödemesi yöntemi kullanılacak ve kiÅŸiler gittikçe daha fazla borç batağına girecektir. Bunun önüne geçmek için limitinizin sınırlarını zorlamak yerine gerekli harcamaları yapacak kadar kullanmak daha yararlı olacaktır.

AlışveriÅŸ Yaptığınız Yer Kredi Kartınızın Güvencesidir

Teknolojik geliÅŸmeler hayatımıza pek çok farklı alışveriÅŸ seçeneÄŸi sunmuÅŸtur. Ä°nternet üzerinden alışveriÅŸ de günümüzde kullanılan alışveriÅŸ seçeneklerindendir. Fakat internette her alışveriÅŸ yapılacak site güvenli olmayabilir. AlışveriÅŸ esnasında kredi kartı bilgilerimizi internet sitesine verip alışveriÅŸ yaptığımız için sitenin güvenli ödeme sunup sunmadığını bilmek durumundayız. Bilinçli kredi kartı kullanımı için güvenli ödeme hizmeti sunan siteleri tercih etmeliyiz.

kredi-karti-kullanirken-dikkat-edilmesi-gerekenler.png

Tarihler EÄŸer Takip Ederseniz Sizin Dostunuzdur

Kredi kartları hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi olarak iki önemli tarih kullanmaktadır. Hesap kesim tarihi dönem içinde yaptığınız ödemelerin hesaplanarak size borcunuzun sunulduÄŸu tarihtir. Son ödeme tarihi ise hesap kesimde çıkan tutarın ödenebileceÄŸi son gündür. Bu tarihleri takip ederek ve harcamanızı planlayarak tarihleri dostunuz yapabilirsiniz.

Ekstreler ÖdediÄŸiniz Borcun Teminatıdır

Yaptığınız ödemelerin sonucunda size sanal veya kağıda dökülmüÅŸ ekstreler veya belgeler verilecektir. Bu belgelerdeki bilgileri kontrol ederek kontrolünüz dışında iÅŸlem olup olmadığını görebilirsiniz. Haberiniz olmayan bir iÅŸlem olduÄŸu takdirde gerekli baÅŸvuruları yaparak yanlışlığın önüne geçebilirsiniz.

Avantajları Sonuna Kadar Kullanın

Kredi kartı harcama veya ödeme yapma fonksiyonlarının dışında aynı zamanda kampanyalar, taksit fırsatları ile ilgi çekici avantajları kullanıcılarına sunarlar. Kredi kartı kullanımı için kart tercihi yapılırken kullanıcısına pek çok olanak ve avantaj sunan kredi kartlarını seçerek bilinçli kullanım için önemli bir hamle yapabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Bilinçli Kredi Kartı Harcamaları için 6 İpucu İle Alakalı Kredi Notu Sorgulama Yazıları

DMCA.com Protection Status