Kredi Notu Sorgulama

Beste Nasıl Satılır – Beste Satarak Para Kazanmak

Ek iş yaparak para kazanmak ne kadar basit görünse de hangi işi yapacağım konusunda kararsız kalabiliyor insan. Bu yüzden bugün sizlere müzikten anlayan ve beste yapmayı bilen bireylerin nasıl para kazanabileceğini açıklayacağız.

Beste yapıp satmak için belli bir yeteneğe sahip olmak ve doğru kişilere ulaştırıp bestenizi pazarlamak gerekir. İlk olarak bestecinin sağlam bir demo yapması gerekmektedir. Demodan kasıt evde aldığınız ses kaydı ve belirli tutturduğunuz ritim bile olabilir. Beste nasıl satılır diye soranlara ilk yol olarak edisyon firmalarını öneriyoruz. Bu firmalar şayet şarkınızı beğendi o zaman katologlara koyarlar ve belirli sanatçılara ulaştırırlar eğer onlarda beğenirse bestenizi belirli bir para karşılığı alırlar.

beste yaparak para kazanmak

beste yaparak para kazanmak

Sanatçıların menajerleri de çok uygundur. Zaten menajerin görevi de sanatçıya şarkılar bulup anlaşmalar yapmasını sağlamaktır. Beste ve söz yarışmalarına katılabilirsiniz oradan da bestelerinize talip çıkabilir. Aranjörlerle tanışmak kolaydır. Elinizde gerçekten iyi bir beste varsa ve sunduğunuz aranjör bu besteyi beğenmişse işiniz kolay demektir. Sanatçıların prodüktörlerine sakın ha bestelerinizi göndermeyin kolay kolay yanıt alamazsınız ve ilgilenmezler hevesinizi kaçırmak istemiyorsanız bu yolu denemeyin.

Genel olarak bestenizi sattığınız zaman alacağınız miktar ortalama 2.500 TL’dir. Eğer besteniz sanatçının albümünde yayınlanırsa sanatçıdan telif hakkı alırsınız. Diğer bir yöntem ise şarkılarınızı sosyal paylaşım sitelerine yükleyip orada pazarlamanızdır. Kim bilir eğer gerçekten şarkılarınız beğenilirse yapımcılar sizinle ilgilenebilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İbrahim sezer dedi ki:

    Babamın yazmış olduğu şiirleri ücretsiz olarak sanatçılarla buluşturmak istiyoruz İbrahim sezer antoloji.com da şiir kitabında yer alan tüm şiirleri mevcuttur TRT sanatçılarının da önceden seslendirdiği eserleri bulunmaktadır Eyüp uyanıkoğlu dönemem eseri örnek bir eserdir iletişim için dönüş yapmanızı rica eder ücret talep etmeden babamın eserlerini yaşatmak istiyoruz kültür dergisinin yazarı Gülten Çiçek Cemal safi nin beğenisini kazanmış biridir. İyi çalışmalar dileriz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.