Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Bedava Kredi Notuma Bakmak İstiyorum

Bedava Kredi Notuma Bakmak İstiyorum

Bankalardaki bankacılık ürünlerine başvuru yaptığınızda çoğu bankalar, sizlerin şahsi kredi notuna bakarak kredi veya kredi kartı onayını gözden geçirdiğini hatırlatalım. Yani elini kolunu sallayarak, bankalar bana kredi verir, yok şu bankanın kredi kartını gidip hemen alayım diye aklınızdan öyle bir cümleler geçiyorsa hata yaptığınızı hatırlatalım. Kredi notu sizlerin kişisel bir not ortalaması olduğundan dolayı, bankalar bu nota bakıp karar vermek zorundadır. Yani kredi notunuz düşük ise olumsuz, ortalamanın üzerinde ise (950 puan) olumlu olacaktır.

Kredi notu sorgulaması nereden yapılır

Tüm kredi notu sorgulamaları, KKB yani kredi kayıt bürosu tarafından yapılmakta olup, merkez bankası sistemlerine işleyerek tüm bankalar ile paylaşılmaktadır. Aynı anda onlarca banka sizlerin kredi notunu aynı anda görebilir. Bir bankada kredi notunuz 1500 puan ise, yan bankada (bakkalda) kredi notunuz 1400 olmaz. Yani aynı olacağının altını çizelim.

  • com.tr adresinden TC numaranızı girerek (önce sisteme kayıt olacaksınız), kredi notunuza bakabilirsiniz. İlk işlem ücretsiz olup, sonraki işlemler ücretlidir.
  • Kkb’ye dilekçe vererek kendi kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunu tavsiye etmiyoruz zira oldukça zaman alacaktır.
  • Bankalardan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak internet bankacılığında tüm bankaların alt yapısı findeks.com.tr ile bağlantılı olmasından dolayı onlarda artık ücret alıyor. Bankada tanıdığınız bir personel var ise bu işlemi ücretsizce ekrana bakarak öğrenip, sizlere ulaştırabilir.
  • Başka yollar ile kredi notunuza bakmak şuan için sms ile kredi notunu öğrenmek olduğununda altını çizelim ama buradaki ücretler normalinden daha fazladır.

Bedava kredi notu sorgulama öğrenme

bedava kredi notu sorgulama

bedava kredi notu sorgulama

Bu işlem ücretsiz olup, vereceğiniz bilgiler sayesinde gerçek kredi notunuza eş değere yakın bir not verecektir sizlere. Bu not verimi sırasında işlemlerin hepsi ücretsiz olup, halk dili ile bedava olarak öğrenmek mümkün. Bunun içinde bedava kredi notu öğrenme linkine tıklamanız gerekiyor. Açılan ekranda bulunan bilgileri doldurmanız sonrasında kredi notunuz ekranda belirecektir.

İlginizi Çekebilir:  Başkasının Kredi Notunu Öğrenme

Kredi notunun bana ne faydası olacaktır

Kredi notu öyle basit bir şey değildir. Hayatımızın önemli bir parçası olan bankalar, bizlerin gündelik yaşamında olduğu gibi ekonomik açıdan da oldukça önemli bir yere sahiptir. Kredi notunuzun düşük olduğunu düşünün bir an; acil paraya yani acil nakite ihtiyacınız var ve bankalar sizlerin bu notunun düşük olmasından dolayı sizlere güvenmeyecek ve 100 TL lik bir avansı dahi vermeyeceğini kesin bir dil ile ifade edebiliriz. Bu yüzden kredi notunun 1000 puan üzerinde olmasına dikkat edelim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ