Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Başkasının Adına Kredi Çektim Ödemiyor

Başkasının Adına Kredi Çektim Ödemiyor

Pek çok kişinin başına gelen sorunlardan biri olan alacağı elde edememek günlük hayatınızı zorlaştırabilmektedir. Eğer siz de Başkasının Adına Kredi Çektim Ödemiyor durumunu yaşıyorsanız, öncelikle güvenilir ve iyi bir avukata başvurmalısınız.

Başkası adına kredi çekmek mümkün müdür?

Başkası için ihtiyaç, otomobil, ev gibi faklı türleri bulunan kredileri kendi hesabınıza çekebilirsiniz. Ancak, adına kredi çekmeyi üstlendiğiniz kişinin borcunu her ay düzenli olarak yapacağınıza emin olmanız gerekiyor.

Kredi taksitlerinin ödemeyen kişiden alınabilmesi mümkün müdür?

Başkası adına kredi çektiğinizde ancak borç ödenmediğinde, bankayla anlaşma sizin aranızda olduğundan bankalar bu gerekçeye değer vermeyecektir. Banka yetkililerine söyleyeceğiniz Başkasının Adına Kredi Çektim Ödemiyor gerekçesi durumunuzda bir değişiklik yaratmayacaktır. Durumunuzun değişmesini ve adına kredi çektiğiniz kişinin borcunu ödemesini istiyorsanız, kredi taksitlerini günü geçmeden ödeyerek işe başlamalısınız. İcra takibi başlatmak ise atmanız gereken ikinci adım olacaktır. Hukuki bir çareye adına kredi çektiğiniz kişinin borcunu ödeme ihtimali kalmamışsa ya da çok zayıfsa başvurmalısınız. Aksi halde, ilişkilerinizin zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır.

Takibin türü nedir?

İcra takipleri ilamlı ya da ilamsız olmak üzere iki ana grupta toplanmaktadır. Adına kredi çektiğiniz kişinin borcunu ödememesi halinde ilamsız icra takibine başvurmalısınız. Size en yakın yerdeki icra müdürlüklerine giderek, takip talebinizi vermeniz gerekiyor. Takip talebi borcun miktarını ve borçlunun bazı bilgilerini içeren bir talep beyanıdır. Bunun ardından borçluya ödeme emri gönderilir. Ödeme emrine süresi içerisinde itiraz etmeyen borçlu bakımından takip kesinleşir. Sonraki aşamalarda haciz satış ve paranın size ödenmesi söz konusu olacaktır. Tüm bu süreçleri çok dikkatli şekilde takip etmeniz gerekiyor. Başkasının Adına Kredi Çektim Ödemiyor diyorsanız, bu yolu denemeden vazgeçmemelisiniz. Aksi durumda, kredi sözleşmesi imzaladığınız banka başkası adına kredi çektiğiniz gerekçesiyle borcunuzu sona erdirmeyecektir.

İlginizi Çekebilir:  Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ