Başakkart ile 6 Ay Vadeli Mazot Alın

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ülkemizin ihracat yükünün büyük bir kısmını tarım ürünleri çekiyor. Bu doğrultuda da birçok çiftçi yılın farklı dönemlerinde ürettiği ürünleri fabrikalara ya da diğer firmalar satarak geçimini sağlıyor. Ancak bilindiği gibi ülkemizde mevsimler oldukça sert geçiyor. Bu durum farklı ürünlerin yetiştirilebilmesine imkân sağlasa da bazen de üretimin yavaşlamasına hatta olmamasına sebep olabiliyor. Bu durumlarda da çiftçiler oldukça zor durumda kalıyor.

Bu durumların üstesinden daha kolay gelebilmeleri için atık çiftçiler tarım işlerinde kullandıkları araçlarına aldıkları mazotu taksitle alabiliyorlar. Bunun için kişilerin Ziraat Bankası’na giderek Başak Kart için başvuru yapması gerekiyor. Başvurularını yaptıktan kısa bir süre sonra kartlarına kavuşan kişiler bu karttan yaptıkları mazot alışverişlerinde 6 taksi imkânını yakalıyorlar. Ayrıca ekstreler de kişilere 3 ayda bir gönderiliyor. Bu sayede çiftçiler ürünlerini hazır hale getirip sattıktan sonra mazot ücretlerini rahatlıkla ödüyorlar.

Başak Kart Hangi İstasyonlarda Rahatlıkla Kullanılıyor?

Maalesef henüz bu kart ülkemizde hizmet veren tüm istasyonlarda kullanılmıyor. Ülke çapında oldukça yaygın olan Türk Petrol ve Petrol Ofisi şubelerinden kişiler rahatlıkla bu kart ile mazotlarını 6 taksite böldürüyorlar. Bu işlem için kişilerin ödeme aşamasında kasiyerleri uyarması da gerekiyor. Aksi halde işlemin iptal edilip tekrar taksite bölünmesi işlemi gerçekleştiriliyor. Bu alışverişlerinde çiftçiler için de bir sınır bulunmuyor. Kendi araçlarına ihtiyaçları kadar mazotu rahatlıkla alabiliyorlar.

Çiftçilere Diğer Destek Hareketleri

Çiftçilerin rahat edebilmesi için çalışmalar devam ederken birçok banka ile yapılan anlaşmalar dâhilinde çiftçilere düşük faizli krediler sunuluyor. Bu krediler için bankaya giden kişiler kısa süre içerisinde yetkili kişiler aracılığıyla başvurusunu yaparak kredisini alıyor. Özellikle ürünün ekildiği ve sonrasında hasat edildiği dönemlerde bu krediler çiftçiler için ilaç oluyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status