Bankaya / Krediye Kefil Olan Kredi Çekebilir Mi?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka bankalarda aranılan kredi koşullarını istisnasız olarak taşımaları gerekmektedir. Her bankanın müşterisinde aradığı koşullar farklı olmakla beraber yine de tüm bankaların ortak olarak talep ettikleri özel koşullar bulunmaktadır. Bu konuda yaşanan en büyük sorunlardan biride krediye kefil olmak isteyen kişilerin kendilerinin kredi kullanıp kullanamayacakları sorunudur. Peki, Bankaya / Krediye Kefil Olan Kredi Çekebilir Mi?

Kefil Oldum Kredi Çekebilir Miyim?

Kişinin kefil olması durumunda kendisinin kredi kullanıp kullanamayacağı kişinin aylık belgelenebilir gelir tutarı ile kullanmak istediği kredi tutarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak bankaların maaşa göre kredi hesaplaması yapması nedeniyle özellikle de düşük maaşı olan kişilerin ya da maaş bordrosu üzerinden maaşı düşük olan kişilerin kefil olmaları durumunda iki kere düşünmeleri gerekmektedir. Çünkü bankaya kefil olmak banka için krediyi kullanmak anlamına gelmektedir. Yani sizin kredi kullanmak istemeniz durumunda banka kefil olunan kredi borcu da sizinmiş gibi işlem yapar ki bu da sizin kullanabileceğiniz kredi tutarını olumsuz olarak etkiler.

Bankaya Kefil Olan Kredi Çekebilir Mi?

Bankaya kefil olmak teknik olarak kişinin kredi kullanmasına engel olmamakla beraber burada kişi ikinci kredi onayı almak durumu ile karşı karşıya kalır. Yani kefil olunan kredi borcu hem sizin kredi risk tutarı toplamınızı yükseltir hem de aylık ödeme tutarınızı düşürdüğü için onay alabileceğiniz kredi tutarını düşürür. Özellikle de konut kredisi gibi yüksek tutarlı krediler de bu durum kredi onayı alınması için büyük zorluklar yaşanmasına neden olur. Ancak kişinin aylık belgelenebilir gelir tutarı yüksek ve kefil olduğu kredi borcu düşük ise bu durumda kredi onayı alınmasını engelleyecek bir durum söz konusu değildir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status