Bankaya Borcumu Ödeyemiyorum

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Banka borçları pek çok kişinin ortak sorunu olarak öne çıkarken borçlanırken aylık bütçe yapmayan kişilerin belirli bir yerden sonra ödeme sıkıntısı yaşamaları kaçınılmaz bir hal almaktadır. Bankaya borcu olanlar için ise çeşitli ödeme yöntemleri sunulmaktadır. “Bankaya borcumu ödeyemiyorum” diyen kişilere sunulan en kolay çözüm yolu hiç kuşkusuz yeniden yapılandırma hizmetidir.

72 Ay Yapılandırma 

Yeni çıkarılan 72 ay yapılandırma Resmi Gazete sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu. Bazı bankalar borcu olan müşterilerine hiçbir zorluk çıkarmadan hemen yeniden yapılandırma işlemlerini gerçekleştirerek borçlarını 72 aya kadar taksitlendirme imkanı sunarken bazı bankalar ise ne yazık ki hala uygulamaya girmediklerini belirterek işleri zorlaştırmaktadır.

Banka Borcunu Yapılandırma 

Hemen hemen tüm bankalar gecikmeye düşen borçları yapılandırdığı için öncelikle borcumu taksitlendirmek istiyorum diyen kişilerin son ödeme tarihi geçmesine rağmen borçlarını ödememeleri gerekmektedir. Bu şekilde borcu taksitlendirme başvurusu borcunuz gecikmeye düştüğü için kabul edilir. Hemen ertesi günü bankaya giderek 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunursanız aynı zamanda kredi notu ortalamanız da bundan olumsuz etkilenmeyecektir.

Borç Kredisi Veren Bankalar 

Yapılandırma hizmetini kullanmadan kredi kullanarak borç kapatmak isteyen kişiler ise en fazla 48 ay vadeli kredi kullanabilmektedir. Yani 72 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplama gibi bir şans bankalar tarafından sunulmamaktadır. Bu nedenle uzun vade isteyen kişilerin kredi kullanmak yerine borç yapılandırma başvurusunda bulunmaları daha uygun olacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status