Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapabilirim

Paylaş
 

Bankamatikler bankaların evladı gibidir diyebiliriz para gönderme para alma derken şimdide kredi başvurularında bulunmaz bir fırsattır. Mesainin olmadığı bir yerde karşımıza çıkan bankamatikleri görünce ben dahil sizlerde sevinirsiniz. Acil bir işiniz çıktığında para göndermek için internetin olmadığı bir yerde bankamatik araçları ile hızlıca para gönderebiliriz hatta kendi hesabımıza bile para gönderip alabiliriz. Bu yüzden bankamatikler bizlerin hayatın bir parçasıdır artık.

Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapabilirim

Bankamatiklerin çoğunluğu kullanım amacı olan para yatırma işlemleri bazı durumlarda çiledir diyebiliriz. Gideriz bankamatiğe paramızı yatırmaya bir bakmışın ayın 15 i anam o ne ya bu kadar kuyruk mu olur dersiniz içinizden. Evet inanır mısınız ben dahil bazı günlerde kuyruğu görünce sinirlenirim. Ama ne yaparsın mecbur herkesin ihtiyacı olan para söz konusu olunca bekler dururuz. Bu arada yakındığımız bir durum da bankamatikte kuyruk olunca yapacağımız işlemlere arkadaki ergenlerin bakması !!!

Atm de para sıkışınca ne yapılmalı

Atm de para sıkışınca ne yapılmalı

Ulen gel beraber yapalım e cahiller var yahu” der insan. İnanın bende görünce bu cahilleri dövesim geliyor. Sanki akrabam anasını satayım gel diyorum ne var len bakıyorsun diyorum bazen. Neyse konumuza döndüğümüzde bizler için sorun olan bankamatiklerde paranın sıkışması sonrasında neler yapmamız gerektiği.

  • Öncelikle bankamatikte paranız sıkışmış ise yani parayı aldı ve kartı verdi ancak para hesaba yansımadı ise yapacağınız ilk iş bankamatiğin üzerinde bulunan hangi bankaya ait ise o numarayı aramak olacaktır. Görevli müşteri hizmetleri sizleri bilgilendirecektir.
  • Bu aramadan sonra görevli sizin hesabınıza parayı atmıyor o zaman ne diye arattırdın kardeşim diyebilirsiniz ancak burası önemli zira ispat acısından ben aradım demiş olacaksınız bir nevi.
  • Aradığınızda müşteri hizmetleri tüm bankalarda aynı kelimeleri kullanacaklardır ” efendim biz buradan birşey yapamıyoruz siz şube ile iletişim kuracaksınız ” demelerinin ardından şubenin içine gidiyorsunuz.
  • Ancak işin kötü tarafı da eğer hafta sonları paranız sıkışmış ise yani bankamatik parayı yuttu ne yapacağım derseniz işte o zaman kötü zira pazartesine kadar mesainin açılmasını bekleyeceksiniz.
  • Mesai açıldığında TC kimlik kartınız ve banka kartınız ile beraber bankaya gidip, görevliye durumu anlatın o da bankamatik kasasını sayacaktır tabi önceden ne kadar kaptırdığınızı demelisiniz net tutarı tahmin edin. Dilekçeyi de imzalatarak sizlerden bilgileri aldıktan sonra paranızı teslim edecektir.

DİKKAT: Bazı dolandırıcılar para yatırma ünitesine bir takım cihazlar takarak paranızın bilerek sıkışmasını sağlamaktadırlar. Bu yüzden bu gibi durumlarda sizler bankamatikden ayrılmamalı ve bankamatiğin her yerine ışıklara ve üstlere iyi bakın aksi bir durumda 155 polisi arayarak bilgi isteyin.

DMCA.com Protection Status