Kredi Notu Sorgulama

Bankalarla Aramı Nasıl Düzeltebilirim?

Bankalarla Aramı Nasıl Düzeltebilirim?

Bankaların müşterilerinde aradıkları en önemli kriter borçlarını mutlaka zamanında ve düzenli olarak ödemeleridir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak bankalardan kullandıkları kredili ürünlerin ödemelerini zamanında yapamayan kişilerin Findeks kredi notu ortalamaları olumsuz olarak etkilenmektedir. Özellikle de bankadan kredi çekmek isteyen kişilerin bir süre sonra sorun yaşamalarına neden olan bu tip sorunların çözümü için biraz sabırlı olunması yeterlidir. Peki, “bankalarla aramı nasıl düzeltebilirim?” diyen kişilerin yapmaları gerekenler nelerdir?

Kredi Notunu Yükseltme

Bankalarla aranızı düzeltmek istiyorsanız atmanız gereken ilk adım mutlaka kredi notu ortalaması seviyenizi yükseltmek olmalıdır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilen Findeks kredi notu sistemi bankaların günümüzde kredi başvuru formu değerlendirirken ilk dikkate aldıkları önemli veri olarak kabul edilmektedir. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin bankalardan hizmet alırken hem kredi onayı kolaylaştırılmakta hem de kredi notuna göre kredi veren bankalar sayesinde artık daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanmalarına izin verilmektedir.

Kara Listeden Çıkmak 

Bozuk kredi sicili ya da kara listede olmak gibi sorunlar nedeniyle bankalarla arası bozulan kişilerin mutlaka sicil affı sayesinde ya da bekleme sürelerini doldurarak kara listeden çıkmak için dilekçe yazarak bu listeden çıkmaları gerekir. Kara listedekilere kredi veren bankalar bulunmadığı için aynı zamanda bankanın sunduğu kredili mevduat hesabı, kredi kartı ya da kredi kartından taksitli nakit avans kullanmak gibi hiçbir kredili hesabı kullanmaları kesinlikle mümkün değildir. Bunun için Merkez Bankası kara liste kayıtlarından adınızın silinmesi zorunludur.

İlginizi Çekebilir:  Garanti Bankası Eft Saatleri Ne Zaman
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ