Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Bankaların Çalışma Saatleri Güncel (2017)

Bankaların Çalışma Saatleri Güncel (2017)

Türkiye genelinde faaliyet sürdürmekte olan bankaların açılış ile kapanış saatleri genel olarak bakıldığında birbirilerine benzerlik göstermektedir. Özellikle de devlet ile özel bankaların da bu benzerlik uyumuna dahil olması halk genelindeki bankalara uğrama ve işlem yapma aşamalarında da belli bir dengeyi ortaya çıkarmaktadır. Ancak buna rağmen yine de pek çok kesimin bankaların açılış saati konusunda bir takım belirsizlikler yaşayarak kafalarında soru işaretleri oluşturduğunu da görmekteyiz. Biz de bu hususları göz önüne alarak bankaların açılış ve kapanış saatlerine göre ilerlemek istiyoruz. Zira bazı bankalar büyük şehirlerde AVM’ler üzerinde olduğu için bir takım açılış değişkenliklerine denk gelme durumu da kendisini gösterebilir. Bu sebepten de biz de sizler için biraz araştırmalar yaparak ilerlemek istedik.

Bankaların açılış saatleri?

Bankalar kaçta açılıyor sorusu kapsamında ilerlediğimiz zaman bu sorunun genel yapısı saat 09:30 şeklindedir. Ancak bununla birlikte Halk Bankası hizmetine 09:30 da başlamaktadır. Ki devlet bünyesinde var olan bankaların da genel olarak bu tarz bir saat ile ilerlediğini söylemek mümkün. Bunun yanı sıra kimi AVM bankaların açılış saatleri AVM açılışları ile bire bir uyumludur. Bu saatlerde genllikle 10.00 şeklinde olur. Genel olarak bu saatlerde sizler banka şubelerinize geçiş yaparak ilgili işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilir, sorunsuz adımlarla yola devam etmeyi başarabilirsiniz. Tüm bu adımların atılmasında öncü bir görev üstlenen bankalar, 09:00 – 17:00 saatleri arasında faaliyet sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Fibabanka İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru Yöntemleri

Tüm bu faaliyet alanlarının yanı sıra sizlerin banka aşamalarındaki genel yapıları genellikle de hafta içi şube girişleri üzerinden kullanacağınızı da bilmenizi isteriz. Hızlı ve çok çeşitli bir şekilde dilediğiniz bankaya ulaşarak ihtiyaç duyduğunuz işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İşte Bankaların Çalışma Saatleri

Bankalarda genel olarak çalışma saatleri 08.30 yada 09.00 da açılarak akşamda 17.00 yada 17.30 saatlerinde kapanmaktadır. Her banka öğle tatili yapmamaktadır. Bazı bankalar öğle tatili yaparken bazı bankalar ise öğle tatili yapılmamaktadır.

Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri

09:00 Sabah Açılış Saati, Öğle Arası 12:30/13:30 Akşam Kapanış 17:00

Vakıfbank Çalışma Saatleri

09:30 Sabah Açılış Saati, Öğle Arası 12:30/13:30 Akşam Kapanış 17:00

İş Bankası Çalışma Saatleri

09:00 Sabah Açılış Saati, Öğle Arası 12:30/13:30 Akşam Kapanış 17:00

Halkbankası Çalışma Saatleri

09:00 Sabah Açılış Saati, Öğle Arası 12:30/13:30 Akşam Kapanış 17:00

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

09:00 Sabah Açılış Saati, Öğle Arası 12:30/13:30 Akşam Kapanış 17:30

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

09:00 Sabah Açılış Saati, Akşam Kapanış 17:00 Garanti bankası öğle yemeği uygulaması yapmamaktır. Öğle saatlerinde işlemler devam etmektedir..

Akbank Çalışma Saatleri

09:00 Sabah Açılış Saati, Öğle Arası 12:30/13:30 Akşam Kapanış 17:30

Yaz saati ve kış saati uygulaması ülkemizde bu seneye kadar uygulanmaktaydı. Bu uygulama eğer tekrardan gelmesi halinde çalışma saatleri değişiklik göstere bilmektedir. Çalışma saatlerinde olabilecek değişiklikler her zaman bankanın kontrolü altındadır. Eğer çok acil veya dakikalık bir işleminiz bulunuyorsa yine de bankalara gitmeden önce bankayı arayarak veya internet sitesi üzerinden saatleri ile ilgili herhangi bir değişiklik olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ