Bankalar Hangi Öğrencilere Kredi Veriyor

Paylaş
 

Ülkemizde bulunan aktif bankaların hemen hepsinden kredi çekebilirsiniz. Ancak öğrenim durumuna göre yani öğrencilere kredi veren bankalar konusunda bilgi eksikliği yaşıyorsanız, bu makale de aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Bankalar Hangi Öğrencilere Kredi Veriyor

Bankaların hemen hepsi sigortalı çalışan, maaşlı olan ve aktif çalışan bireylere bir çok kredi ürünü tahsis etmektedir. Çoğu bankalar maaş duruma göre yüksek limitli kredi imkanı verseler de, bazı bankalar kişinin eğitim durumuna göre kararını verebilir.

Bankalardan öğrencilerin kredi çekebilmesi için öncelikle aşağıdaki 2 kuralın yerine getirilmesi gerekiyor. Bunların ne olduğuna bakmak istediğimizde

Kredi Notu; Finansal karnenizi temsil etmekle birlikte geçmiş dönem banka kredi ya da kredi kartı gibi ürün hizmetlerinin ödeme düzenini simgelemektedir. Özellikle başvuru sonrası, ön onay aşamasında bankanın en çok dikkat ettiği etmenlerden birisidir. Kredi notunun düşük olması banka nezdinde güvenilir olmayan bir müşteri olduğunuzu simgelemektedir. 0 ile 1900 arasında değişen bu not aralığında bir çok öğrencinin kredi notu henüz banka ilişkileri olmadığından Nötr ve banka için de yetersiz bir referanstır.

Gelir Belgesi: Banka vereceği kredinin geri ödenme aşamasını garanti altına almak ister ve bu sebeple istenilen evraklardan birisi de gelir belgesidir. Gelir belgesi aylık kazancınızı simgelemektedir. Birçok öğrencinin kredi taleplerinin olumsuz sonuçlanmasının nedenlerinden birisi de gelir belgelerinin olmaması. Eğer eğitiminiz süresince maaşlı ve SSK primleriniz ödenen bir iş yerinde çalışıyorsanız kredi kullanım ihtimaliniz olur. Yüksek rakamlı kredileriniz onaylanmasa da ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Bu iki şartları yerine getiren öğrencilerin kredi başvuruları genellikle olumlu sonuçlanacaktır.

öğrencilere kredi veren bankalar

öğrencilere kredi veren bankalar

Öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir ?

Bankaların hangilerine baktığımızda odeabank, vakıfbank, ziraat katılım bankası, ingbank öğrenciye kredi, yapıkredi world, denizbank ve akbank gelmektedir. Bunun yanında garanti bankası da öğrencilere düşük limitli kredi verebilir.

DMCA.com Protection Status