Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Banka Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Banka Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Bankalar direkt olarak şubeler üzerinden yapılan kredi başvurularında kişilerden bazı evrakları temin etmelerini ister. Bu evraklar kişilerin değerlendirildiği ve kredinin cevabının buna göre verildiği evraklardır. Bankaların evrak taleplerinden muaf olarak tek kişiler ise, banka müşterisi olup da internet bankacılığı sistemini kullanan kişilerdir. Bunun dışında kalan herkesten bazı evraklar talep edilmektedir.

Nüfus Cüzdanı

Bankalar kredi başvurusunda ilk olarak sizlerden nüfus cüzdanınızı isteyecektir. Nüfus cüzdanı olmadan yapılan başvurular hiç bir şekilde dikkate alınmamaktadır. Nüfus cüzdanı yerine pasaport ya da ehliyet de başvuru esnasında geçerli olmaktadır.

Gelir Belgesi

Bankanın kredi başvurularında talep ettiği en önemli belge gelir belgesidir. Zira kişilerin gelir durumları krediyi alıp alamayacağını belirleyen esas etkendir. Başvuru aşamasında bankalar sizlerden çalışma şeklinize göre gelir belgesi isteyecektir. Bu aşamada ücretli işçi olarak çalışan kişiler, son 3 aya ait gelir belgesini bankaya beyan edebilirler. Emekli olarak çalışan kişilerin ise bankaya emekli olduklarını gösteren belgeyi beyan etmeleri gerekecektir. Emeklilik belgesi yerine, emekli maaşınızın yattığı banka hesap cüzdanını bankaya göstermeniz de yeterli olacaktır. Bu aşamada elbette direkt olarak emekli maaşınızın yattığı bankadan kredi başvurusu yapmanız daha avantajlı ve rahat olacaktır.

Başvuru Formu

Bankanın kredi başvuru aşamasında sizlerden talep ettiği belgelerden birisi de başvuru formudur. Bu başvuru formu direkt olarak banka tarafından verilmektedir. Bankanın size verdiği bu formu doldurduktan sonra tekrardan bankaya beyan etmeniz gerekmektedir.

Başvuru formları, almak istediğiniz kredinin türünü belirttiğiniz bir formdur. Yani bu form üzerinde, ne tür bir krediye başvurmak istediğinizi işaretlemeniz istenmektedir.

Diğer Belgeler

Belirttiğimiz belgeler genel olarak tüm bankalarda ihtiyaç kredilerinde istenen ortak belgelerdir. Bunun dışında kredinin türü değiştikçe bankalar sizlerden ek belgeler de talep edebilir. Örneğin; konut kredilerinde satın alınacak evin tapusu, taşıt kredilerinde ise satın alınacak araca ait noter belgesi sizlerden talep edilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Bankasya Eft Saatleri Ne Zaman
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ