Kredi Notu Sorgulama

Banka Kredileri Ertelenebilir Mi?

Banka Kredileri Ertelenebilir Mi?

Banka Kredilerinin kullanım oranları gün geçtikçe artmaktadır. Bankaların her müşterinin ihtiyacına yönelik kredi vermesi ve bu miktarı taksitlendirmesi banka kredilerini daha cazip hale getirmektedir. Halbuki kredi alan bir kişi aldığı bu miktarı faizi ile fazlasıyla ödemektedir. Artık acil paraya ihtiyacı olan kişiler faizi göz ardı edip bankaların yolunu tutmaktadır.

Kredi Borcunu Öteleyebilir Misiniz:

Krediler ilk alındığında da insanların ihtiyaçlarını karşıladığı için çok cazip görünmektedir. Özellikle ülke genelinde çoğu kişi asgari ücret ile geçimini sağladığı için paraya ihtiyacı olan kişiler borç isteme konusunda pek kimse bulamamaktadır. Bu nedenle bankalara yönelmektedir.

Ancak bankalardan çekilen paralar her ay ödeme dönemi geldiğinde kişilere zor anlar yaşamaktadır. Böyle bir durum da işsiz kalma riski ile karşılaşan bireylerde olabilmektedir. Ya da o ay hesapta olmayayım ekstra bir harcama da çıkabilir. Bu gibi durumlarda bankanız ile görüşüp kredinizi erteleyebilirsiniz.

Banka Kredisini Ertelemezseniz Ne Olur:

Banka, kredi verir iken zamanın da ödenmesi koşulunu koyar ve sizden buna dair sözlü ve yazılı bir beyanat alır. Siz de borcunuzu zamanın da ödemek için taahhüt etmiş olursunuz . Ancak işler yolunda gitmez ve ödemlerinizi gerçekleştirmeyecek bir durumla karşılaştığınız da ve üç ay üst üste ödeme yapmadığınız da sıkıntı oluşmaktadır.

Banka size uyarı göndermekte ve ödemeyi yapmanızı istemektedir. Bu uyarılar dikkate almaz iseniz mahkemeye başvurularak icra yolu ile ödeme sizden tahsil edilmektedir. Bu durumun yaşanmasını engellemek için banka size borcu erteleme gibi bir alternatif daha sunmuştur. Bu şekilde borcunuz ötelenecek ve siz de en azından acil bir ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. İcra kararı gibi insanı rahatsız edici bir olaydan da uzak kalmış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  İş Bankası Hızlı Kredi Nedir?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ