Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir

Paylaş
 

Kredi çekebilmeniz için kredi şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Şartlara bakıldığında önemli görülen ilk kriterlerden bir tanesi kredi notunuzdur. Kredi Notunuzun düşük bir değer olması sonrasında başvuruda bulunduğunuz krediniz onaylanmadığı gibi ileri ki dönemlerde kredi kartı başvurularınız bile onaylanmaya biliyor. Bu yüzden bankalar ile olan etkileşimlerinizin pozitif olmasına özen göstermelisiniz.

Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir

Bankalar hakkında bilmediğiniz çok şey olduğunu sizlere hatırlatmakta fayda olacaktır. Zira bankalar, artık tek tık ile sizlerin kişisel bilgileri dahil borçlarınız ve mevduatlarınız hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Kredi kayıt bürosu KKB tarafından kredi talepleriniz bankalar aracılığı ile sisteme düştüğünde ön onay için KKB esas alınmaktadır. Bu esas ile birlikte kredi başvurusunda bulunan şahısların mevcut borç ve ekonomik durumu anında banka ile paylaşılır. Bu yüzden bankalar kredi onayı için KKB ye başvuracağından başvuru öncesinde kredi notunuzun yüksek olmasında fayda olacaktır.

Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükseltebilirim ? 

Aslına bakarsan bu sorunun net cevabı etki tepki meselesi ile aynıdır. Yani bankaların size vermiş olduğu kredi kartı veya kredilerinizi zamanında ödeme yapmış iseniz kredi notunuz hızla artmaktadır. Biz de sizlere basit bir şekilde kredi notunuzun nasıl hızla artırabileceğinizi açıklamak istiyoruz.

  • Bankalardan düşük miktarlı max 3 ay vadeli kredi talep ediniz. Edindiğiniz kredi tutarını harcamadan , 1.ay’ın son ödeme tarihinde hepsini de kapatın. Yani son ayda borcunuzun tamamını ödemelisiniz.
  • Kredi kartınız var ise zamanında kredi borçunuzu ödemelisiniz. 1 gün geç bile yatırdığınızda kredi notunuz azalmaktadır.
  • Kredi çekmiş iseniz borcunuzu zamanında ödemelisiniz var ise birikimleriniz vade süresini beklemeden hepsini birden kapatmanız kredi notunuza doping etkisi yapacaktır.
  • Bankalarda tanıdığınızın olması daima sizin lehinizedir.Hem sıra beklemezsiniz hem de kredi talepleriniz tanıdıklarınız sayesinde ön onaya takılmadan kabul edilmektedir.
Kredi Notunu Artırmak

Kredi Notunu Artırmak

Yukarıda sıralanan maddeleri başarabilen şahıslar, bankalardan kredi taleplerinde bulunduğunda hızla ön onay almaktadır. Bazı bankalar ise ”hızlı kredi” tahsis etmeye başlamışlardır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken 15.000 tl ye kadar %1.35 in üzerinde faiz ödeyeceğinizi hatırlatmamızda fayda olacaktır.

DMCA.com Protection Status