Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Banka Kredi Notu Nasıl Artar?

Banka Kredi Notu Nasıl Artar?

Kredi puanı düşük olan kişiler özellikle kredi kartı ve kredi gibi ürünleri kullanırken oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Zira bankalar kredi puanı düşük olan kişilere kredi verme konusunda pek iyimser davranmamaktadır. Bu nedenle bankalardan tekrardan kredi kullanmak isteyen kişilerin öncelikle kredi puanlarını yukarı seviyelere çekmesi gerekmektedir.

Kredi puanı düşük olan kişiler, bankaya kredi kartı ve kredi borçlarını düzenli ödemeyen kişiler olarak bilinmektedir. Aynı şekilde kredi puanının tekrardan yükseltilebilmesi yine bu ürünler sayesinde olmaktadır.

Düzenli Ödeme Yapmak Şart

Kredi notunun yükselmesi yine borçların düzenli ödenmesi ile mümkündür. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kredi notu düşük olan kişiler kolay kolay kredi alamadığı için, ödeyeceği bir borç da olmayabilir. Bunun için kişilerin kredi kartı gibi ürünlere yönelmesi gerekecektir. Çünkü; kredi notunuz düşük olsa bile bankalardan kredi kartı alabilirsiniz.

Kredi kartınızla yaptığınız tüm alışverişlerde düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir. Özellikle borç günlerini hiçbir şekilde aksatmamanız ve günü gününe ödemeniz istenmektedir. Bu şekilde bir düzen oturttuktan sonra kredi notunuz tekrardan yükselebilir.

Alışverişleri Nakit Yapmayın

Gündelik hayatta yaptığınız tüm alışverişleri nakit para yerine kredi kartı ile yapmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Kredi kartınız sürekli olarak aktif olarak kalırsa ve borçları düzenli olarak ödenirse, bu durum bankalardaki kredi puanınıza olumlu olarak yansıyacaktır. Ancak ödeme yaparken borcun yalnızca asgari tutarını ödemek yeterli olmamaktadır. Bilindiği üzere borç ödemelerde asgari ödeme ve tüm borcun ödenmesi olmak üzere iki ödeme türü vardır. Burada aylık olarak borcun tamamını ödemeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda bankaya ödeme yaparken küsuratlı tutarları, düz olarak yatırmanız da avantajlı olabilir. Örneğin; aylık borç tutarınız 225 TL ise, bu ödemeyi düz 230 TL olarak yatırabilirsiniz. Bu durum da kredi puanına olumlu olarak yansıyabilir.

İlginizi Çekebilir:  Peşinatsız Taksitle Araba Nasıl Alınır?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ