Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

Banka Kredi Borcu Kaç Ay Ödenmezse İcra Gelir

Banka Kredi Borcu Kaç Ay Ödenmezse İcra Gelir

Kredi başvurusu ne kadar önemli ise banka kredi borcu da bir o kadar önemlidir. Banka Kredi Borcu Kaç Ay Ödenmezse İcra Gelir sorusuna yanıt aramakla beraber banka departmanları (farklı bankalar) ile yaptığımız diyaloglarda net yanıtı buradan vermek istedik.

Banka Kredi Başvurusu hemen herkes için düşünülen bir fikirdir. Ne zaman ki, paraya sıkıştığımızda bankalardan ihtiyaç kredisi adı altında uygun faiz oranları (o kadar da uygun değildir !) ile kredi başvurusu yapıyoruz. Hali ile kredi çıktığında bir o kadar seviniriz. İşte banka bana çok güveniyor diye. Sadece ihtiyaç kredisi için bu sözlerimiz geçerli olmamaktadır. Hali ile ev ve taşıt kredisi başvurularında da sonuç aynıdır. Kredinin onaylanması demek bankanın bizlere güvendiği anlamına gelmektedir. Tabi bu şartlar arasında kredi notunun önemi oldukça fazladır.

Banka Kredi Borcu Kaç Ay Ödenmezse İcra Gelir

İcralık olma durumu oldukça kötüdür diyebiliriz. Zira icranın gelmesi demek iş yeriniz veya evinizde sizin adınıza kayıtlı tüm eşyaların veya mal varlıklarının haciz edilmesi demektir. Bunun için kredi ödemelerini ve taksitlerini zamanında yapılmasına dikkat edilmelidir. Çok zor durumda kalsanız dahi bankalar bu durumda sizleri düşünerek, kredi yapılandırılması adı altında yeniden ödeme planı sunuyor. Bunun altını çizelim.

kredi borcu icra süresi

kredi borcu icra süresi

Sadece icralık değil bir çok soru işareti kafamızda dolaşabiliyor. Bunlara bakmak istediğimizde ;

kredi kartı borcu ödenmezse ne olur
kredi borcu ödenmezse ne olur
kredi borcu ödenmezse hapis cezası varmı
banka borcu hapis cezası 2016
kredi borcuna hapis varmı

Şeklinde farklı sorulara takılabiliyor. İcralık son aşamaya kadar bankalar tarafından kayda alınmaktadır. Yani son tuşa basmadan önce sizlere uyarıda bulunan banka, işte kredinizi gelin yapılandıralım, onu da yapmadığınız takdirde gerekli yaptırım için yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız diyeceklerdir. Hali ile bu son aşamaya onay vermediğiniz takdirde hem yasal süreç hem de icra takibi başlatılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Yapı Kredi ve Tatil Kredileri

Kredi borcunuzu 90 gün içinde ödemediğiniz takdirde yasal süreç başlamaktadır. Bu süre genelde tüm bankalarda aynıdır yani 3 aylık bir süreci kapsamaktadır. 90 gün sonunda borcunuz ödenmemiş ise +7 gün yani 1 haftalık bir sürece geçiliyor. Bu süreç de banka doğrudan size ulaşarak konu hakkında bilgilendirme yapacaktır. Size en önemli bilgimiz ise bu süreç sonuna girmeden +7 gün içinde bankadan kredimi ödeyemiyorum, benim kredimi yapılandırın ! demeniz sizlerin geleceği için çok önemlidir.

Yasal takibin başlaması demek, merkez bankası kara listesine giriyorsunuz. Bu da sizlerin kredi sicilinin bozulması demek olup, 5 yıl da dahi silinmeyen bir sürecin başlamasıdır. Mahkeme kararı doğrultusunda tüm bankalardaki mal varlığınıza idari tedbir bırakılması ve maaşlarınızın kesilmesi veya el konulması da olan sonuçlardan bazılarıdır. İcra takibi de aynı günlerde başlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ