Banka Kara Liste Sorgulama

Paylaş
 

Bankalar parası olan veya olmayanlar için bulunmaz bir fırsat niteliğinde olmakla beraber, kredi veya kredi kartı ihtiyaçlarımız içinde çok önemli bir yere sahiptir. Ancak bankaların bu iyi yönüne rağmen bazı şahıslar bankaları dolandırmak ve yapmış olduğu borçların ödenmemesi gibi durumlar ile hem kendilerini hem de bankaları zor duruma sokarlar. Bu şahısların bilmedikleri ise bankaların kişilerin borçlarını 90 gün içinde ödenmediği takdirde yasal sürecin başlatmasıdır.

Bankaların çoğu portföyünde borçlarını ödemeyen, kredi çekipte borcun zamanında ödenmediği şahısları ve bu gibi borçların ödenmediği takdirde kara liste adı verilen liste oluşturuyor. Kara listeye giren her kişi artık ne kredi alabiliyor ne de kredi kartı başvurusunda bile bulunamıyor. Bu yüzden borçların zamanında ödenmemesi kredi notuna olumsuz etki ederken aynı zamanda banka kara listeye de girmenize vesile olacaktır.

Kara Listenin merkezi olan Merkez Bankasına ulaşan her şahsın bilgileri diğer bankalar ile paylaşabilir. Bu yüzden X bankasından borç yapıp, farklı Y bankasına gidip borç istediğinizde Y bankası size X bankasında borcunuzun olduğunu göreceğinden kapılarını kapatacaktır.

Bankaların Kara Listesine giren her tüzel kişi artık bankacılık alanında kısıtlı işlem yapabilecektir. Bu yüzden artık düşük miktarlı kredi bile çekilmesinden yakınacağı için basit bir kredi kartı başvurusu bile olumsuz sonuçlanabilir. Bankaların Kara Listesine girip girmediğinizi hızlıca öğrenebilirsiniz. Bunun sorgulama işlemi Findeks üzerinden yapılmaktadır. Findeks Kara Liste Sorgulama sayesinde kredi notunuz 1500 üzeri ise Kara Listede yoksunuz demektir. Ancak daha düşük kredi notuna sahip iseniz kara listede adınızın olması bir hayli yüksek olacaktır.

Banka Kara Liste Sorgulama

Banka Kara Liste Sorgulama

Banka Kara Liste Sorgulama

DMCA.com Protection Status