Banka Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelir mi?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankalar ile kişiler arasında yaşanan en büyük sorunlar, borçların vadesinin aksatılmasından kaynaklanmaktadır Çünkü, bankalar geciken ya da ödenmeyen borçlar konusunda her türlü yaptırımı uygulama hakkına sahiptir. Bu durum en sık kredi kartı ve kredi gibi ürünlerde görülmektedir.

Bankaların ödenmeyen borçlar konusunda uyguladığı yaptırımlar, kredi notunun düşürülmesinden başlayıp, haciz yoluna kadar uzamaktadır. Kişiler de kredi kartı ya da kredi gibi ürünleri bankalardan alırken, tüm bu şartların altına imzalarını atar ve ürünleri buna göre alırlar. Yani haciz gibi bir durum karşısında kişilerin itiraz etme hakları da genel olarak bulunmamaktadır.

Yasal Takip Sistemi

Bankalara olan borçların ilk gecikmesi durumunda, bankalar öncelikle kredi notunu düşürme yoluna gider. Bu, uygulanan en hafif yaptırımdır. Borçların 3 ay (90 gün) boyunca hiç bir şekilde ödenmemesi durumunda ise bankalar yasal takip sistemini devreye sokar. Yasal takip sistemi halk tarafından ‘avukatlık olmak’ diye adlandırılan bir durumdur. Bankalar bu süreçte devreye avukatları sokar ve son çare olarak haciz yöntemine başvurur. Yani haciz uygulaması kişiler için yasal takip sistemlerinde uygulanmaktadır.

Yasal takip sisteminde banka devreden çıkar ve avukatlar bankalar adına tüm işlemleri yürütür. Bu süreçte sizlere ödenmeyen borçlarla ilgili olarak son bir ödeme planı çıkarılır. Bu ödeme planına göre borçları 7 gün içerisinde ödemeniz istenir. İşte bu süre, size verilen son bir süre olarak düşünülebilir. Zira verilen bu süre içerisinde borcun ödenmemesi durumunda bankalar haciz yoluna gider. Haciz yolunda kişilerin üzerine kayıtlı olan her türlü mülke haciz gelir ve kişilerin de bu durumda yasal olarak bir hak iddia etme şansları olmaz. Aynı zamanda yasal takip sistemine giren kişiler bankalar tarafından kara listeye alınır ve bir daha kredi çekme şansları olmaz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status