Banka Bana Neden Kredi Vermiyor?

Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi reddi kararı almalarının 2 ana nedeni bulunmaktadır. Bunlardan ilki düşük kredi notu ortalaması ikincisi ise kişinin kullanmak istediği kredi tutarı için aylık belgelenebilir gelirinin yetersiz kalmasıdır.

Düşük Kredi Notuna Kredi 

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Genelde bankalar kredi notu 1200 ve üzerinde olan kişilere kredi onayı vermeyi tercih ederken riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kredi onayı almaları oldukça zordur. Kredi onay süresi için olumlu etki oluşturmak isteyen kişilerin kredi notunu yükseltme teknikleri uygulayarak onay almaya kendilerini bir adım daha yaklaştırmaları çok önemlidir.

Maaşa Göre Kredi Hesaplama 

Bazen kişinin aylık gelirinin kullanmak istediği kredi tutarını karşılamaması nedeni ile yüksek kredi notuna rağmen kredi reddi kararı çıkabilmektedir. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka maaşa göre kredi hesaplamasında bulunulması çok önemlidir. Banka bu hesaplamayı yaparken kişinin belgelenebilir aylık gelirini temel almakta olup maaşın yarısını geçmeyecek aylık ödeme tutarı talep edilmektedir.

Merkez Bankası Kara Liste

Pek çok kişinin yaşadığı kredi reddi olaylarının yaşanmasına neden olan önemli durumlardan biride kara listede olmak sorunudur. Kara listeye giren kişiler daha sonra bankaya olan borçlarını ödemelerine ve kara liste affı ile listeden çıkmalarına rağmen kredi onayı alamamaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status