Bank Kart nedir Ne işe yarar

Bank Kart Başvurusu
Paylaş
 
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bankkart , bankaların müşterilerine verdiği plastik bir karttır . İlk olarak Barclays Bank tarafından 1967 yılında üretilmiştir. Genellikle bankkart üzerinde müşterinin ismi ve kişiye özgü olan bir numara bulunur. Kartın arkasında bulunan manyetik bant sayesinde kart ve sahibinin bilgileri okunabilir ve işlemler yapılır.
Bu plastik kart yoluyla müşteriler bir çok işlemi banka şubesine gitmeden, ATM cihazlarını kullanarak gerçekleştirebilirler. Örneğin hesaplarından para çekebilir, hesaplarına para yatırabilir, başka bir hesaba havale yapabilir veya yatırım fonu satın alabilirler. Bütün bu işlemleri sahip oldukları özel bankkart şifresini kullanarak yapabilirler.

Bank Kart BaÅŸvurusu

Bank Kart BaÅŸvurusu

Bankkartların bağlı bulundukları bir hesap vardır. Bu hesap kartın üzerinde yer alır. Yapılacak harcamalar bu hesaptan düşülür. Son yıllarda bankkartlarla da kredi kartı ile olduğu gibi alışveriş yapılabilmektedir. Kredi kartından farkı, bankkartların bağlı olduğu hesaptaki tutara kadar kullanım yapılabilmesi,yani bağlı olduğu hesapta para bulunması gerekliliğidir. Kredi kartında ise kart limiti kadar harcama yapılabilir ve herhangi bir hesapta para bulundurulması gerekmez.

Bank Kart Başvurusu Nasıl Yapılır ?

BaÅŸvurularınız için baÄŸlı bulunduÄŸunuz banka ÅŸubelerinden birine gidip ”Bank Kart” adı altında baÅŸvuruda bulunmak kafidir. Ayrıca baÅŸvuru öncesinde sizler bir takım evraklar isteyebilirler. Evrakların geneline baktığımızda TC kimlik kartı isteniyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*

code

DMCA.com Protection Status