Bağkur’dan Nasıl Emekli Olabilirim

Paylaş
 

Bağkur’dan emekli olmak için yapmanız gerekenler ve ne şekilde emekli olacağınızı bu makalemizde tüm detayları ile öğrenmiş olacaksınız.

Bağkur’dan Nasıl Emekli Olabilirim

Emeklilik hepimizin hayallerini süsleyen yegâne şey. Çalıştığımız süre zarfında hepimiz uzun uzun emekli olunduğunda yapılacaklar listesi hazırlamışızdır. Sürekli hayatımızı ertelemişizdir.

Peki, zamanı geldiğinde nasıl emekli olacağız ne yapmamız gerekiyor işte tam olarak bu yazı bunun için önemli. Özellikle bağ kurdan emekli olacaklar bağkurdan nasıl emekli olurum diyorsanız bu yazıyı okumanız yeterli olacaktır. Bağ kur devlet ve özel sektörde çalışanların dışında kalan daha çok serbest meslek erbaplarının ve esnaflarının yararlandığı bir sigorta sistemidir.

Bağkura giriş işlemleri bir kaç şekilde olur. Aynı anda hem bağ kur hem de sigortalı olmak mümkün değildir. Nasıl emekli olurum sorusuna gelirsek bunu internet üzerinden çok rahat bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Yapmanız gereken; öncelikle açılan sorgu sayfasında emeklilik türü kısmından size uygun olanı seçmek daha sonra cinsiyeti seçmek ve doğum tarihinizi girmek.

Bunların dışında varsa özel durumlarınızı girerek son olarak eğer yurt dışı borçlanması olarak emekli olmak istiyorsanız bu seçip tamamı tıklayarak çok rahat öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra arkanıza yaslanın ve yapılacaklar listesine yeni maddeler ekleyin belki de emeklilik sandığınızdan daha yakın.

Bağkurdan emekli olduğunuzda öncelikle ilk bir kaç ay toplu maaş aldığınızdan dolayı mutlu olacaksınız. Har vurup harman savurmamak için tavsiyemiz kesinlikle kısıtlı harcama yapmanızdan yanadır. Ülkemizde ne yazık ki kredi kartı harcamalarının önüne geçilemediği için ay sonunda artan borç oranlarından dolayı emeklilerde nasiplerini almaktadır.

bağkur emekli

bağkur emekli

Bağkur sayesinde emekli iseniz her ay ne kadar bağkur primi ödediğinizi hatırlayın. Bunun meyvesini hem siz hem de eşiniz alacaktır. Bir de bekar kızınız var ise evlenmeyene kadar o da maaş alabilir.

DMCA.com Protection Status