Home / Bankalar / Akbank / Axess Chip Para Nedir, Nasıl Kullanılır?

Axess Chip Para Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bilindiği üzere her kredi kartı markası kendi platformu üzerinden müşterilerine kredi kartına taksit ve kredi kartı puanı gibi farklı avantajlar sunmaktadır. Akbank kredi kartı platformu olarak Axess kredi kartı ürününü kullandırmakta olup bu platform aynı zamanda ülkemizde en çok tercih edilen kredi kartı platformlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

Axess Chip Para Nedir?

Axess kredi kartı para puan uygulamasında yapılan her türlü nakit harcama ve işlemlerde kazanılan kredi kartı puanına Axess chip para adı verilmektedir. Sürekli olarak düzenlenen farklı kampanyalar kapsamında kazanılan para puan tutarı büyük oranda arttırılmaktadır. Burada önemli olan kampanyaları takip ederek mümkün olduğunca daha fazla chip para kazanmaya çalışılmasıdır.

Axess Chip Para Kullanım Süresi

Axess para puan kazanma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bu puanların geçerlilik süresidir. Özellikle de kampanyalardan kazanılan ekstra para puanlar için son derece kısa bir kullanım süresi tanınır. Zaten bu tip süreler cep telefonuna chip para yüklenme mesajı gönderilirken mesajın sonuna eklenmektedir.

Axess Chip Para Kullanma 

Online alışveriş siteleri arasından chip para kullanılan siteler de yer almakla beraber tüm Axess üye işyeri olan yerlerden chip para kullanarak alışveriş yapmanız mümkündür. Bunun için alışveriş yapmadan önce teyit almanız yeterli olacaktır. Axess chip para kullanılan siteler arasında n11.com, hepsiburada.com, hızlıal.com ve markofoni.com gibi pek çok site bulunurken Carrefour ve Migros ise chip para harcayarak alışveriş yapabileceğiniz mağazalar arasında bulunmaktadır.