Kredi Notu Sorgulama

Atm’ye Param Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

Atm’ye Param Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

Bankaların müşterilerine uyguladıkları en güzel sistemlerden birisidir ATM. Gerek şubelerde gerekse şubeden oldukça uzak mesafelere kurdukları ATM’ler sayesinde nakit ihtiyaç sorununa çözüm bulunmaktadır. Özellikle 7/24 ulaşım sağlanabilmesi, işlemleri bireysel olarak çözümleyebilmek açısından oldukça elverişlidir. Tabi tüm işlemleri sağlıklı yapabilmek her zaman kolay ve sonuç odaklı olmamaktadır. Çeşitli sorunlar ve sıkıntılar da yaşatmaktadır.

ATM Para Sıkışmasına Neler Sebep Olabilir?

ATM’ye Para Sıkışması öncesinde önlenebilecek bir olay değildir. Çoğu zaman işlem yaparken özellikle yükü para yatırma konusunda cihazların yavaş hareket etmesi, donması kullanıcıların akıllarında farklı düşüncelere sebep olmakta ve korkutmaktadır. Ancak bazı hareketlerle ihtimalleri sonlandırmasak da ATM’ye Para Sıkışma oranını düşürebiliriz.

İşlem yaparken cihazın aniden İptal tuşuna basarak işlemi geri almaya çalışmak, yatırma işlemi için vereceğiniz paranın katlı, yırtık olmamasına özen göstermek izlenebilecek adımlardan sadece bir kaçıdır. İşlemleri sonuna kadar sakince beklemeli, ATM’nin işlem akışını bozacak tutumlarda bulunulmamalıdır.

Sıkışan Para İçin Ne Yapmalıyım?

Tüm çabalara düşüncelere rağmen ATM’ye para sıkıştığında hepimiz bir an ne yapacağımızı bilemez oluruz. İlk yapılması gereken ATM’den ayrılmadan Müşteri Temsilcisini aramak olmalıdır. Müşteri temsilcisi soracağı birkaç soru doğrultusunda arıza bildirecek, rapor tutacaktır. Sıkışan para ve tarafınızca bildirilen tutar hesapta ayrı tutulur.

Paramı Ne Zaman Geri Alabilirim?

Sıkışan Paranıza dair tüm işlemleri tamamladıktan sonra geriye kalan tek adım paranızı alabilmektir. Bu süreç tamamen bankaya ve bankanın işlem hızına bağlıdır. Bazı bankalar aynı gün içerisinde işlemi sonlandırırken, bazıları birkaç gün süren işlemler doğrultusunda sizi bekletebilirler. Bazı bankalar ise işlem sürecini hızlı tutarak, durumu bildirmeniz ile birlikte ATM’de sıkışan para hesabınıza aktarımı sağlanabilmektedir. Ayrıca durumun uzun tutulduğu durumlarda takip numaranız ile işlemi görün

İlginizi Çekebilir:  Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir? Faydaları Nelerdir ?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ