Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notu Yükseltme : Kredinotun.com

ATM Para Yatırma Limiti

ATM Para Yatırma Limiti

Birçok kişi farklı sebeplerde ATM’ler üzerinden para yatırma işlemi gerçekleştirmektedir. Son dönemde birçok kişi faturalarını bu alanlardan yatırırken kredi kartı borçları da çoğunlukla bu alanlardan yatırılır. Bu doğrultuda bankaların ATM’ler üzerinde ki kuralları ve şartları değişiklik göstermektedir. İlk olarak kişilerin para çekme ve para yatırma limitlerini bilmeleri gerekir.

Bunun dışında bir işlem yapmaya çalışıldığında sistem bunu kabul etmemektedir. Bu sebeple de kişilerin kredi kartı ödemeleri ya da fatura ödemeleri yarım kalabilir. Bankalara göre değişen bu para yatırma limiti genel olarak 10.000 ile 20.000 TL arasındadır. Kişiler hangi bankayı kullanıyorlarsa o bankanın sitesinden ya da destek hattından bu bilgiyi alabilirler.

ATM’lerden Para Çekme Limitleri

Genel olarak para çekme limitleri para yatırma limitlerine göre çok düşük seviyelerdedir. 1500 TL ile 2000 TL civarında değişen miktarlarda para çekimine izin verilir. Bunun üzerinde çekim yapmak isteyen kişilerden belirli komisyonlar alınmaktadır. Ancak bedel çok yüksek ise komisyon da çok yükseleceğinden müşteriler bu durumu istememektedir. Bu durumlarda da kişilerin ilk olarak bankaya girerek yetkili bir kişi ile görüşmesi gerekir. Bu görüşmeler sonrasında kişilerin komisyon alınmadan çekebilecekleri bedeller yükseltilebilir.

ATM’lerden Para Çekme Limiti Nasıl Kullanılır?

Bu limiti en verimli şekilde kullanmak isteyen kişiler saat gece 23.59’dan önce giderek paralarını çekerler. Sonrasında saat 00.00 olduktan sonra da yeni günün limitini kullanabilirler. Böylece günlük para çekme limitlerini iki katına çıkarmış olurlar. Ancak anlaşılacağı gibi art arda bu yöntemin kullanılması çok mümkün olmamaktadır.

Bu kurallar emekli maaşını çekecek olan kişiler için geçerli değildir. Emekli maaşlarını çekerken limitleri işlem görmez ve komisyon eklenmez. Kişiler rahatlıkla maaşlarını çekebilirler. Benzer bir işlem çiftçiler için de gerçekleştirilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin 6 Avantajı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ