Asgari ücret ile ev kredisi alınır mı

Paylaş
 

Çoğu ailelerin hayallerindeki çoğu şeyden en önemlisidir ev sahibi olmak. Ev sahibi olmak hayatınızdaki dönüm noktası gibidir. Zira evli iseniz ve çocuklarınız var ise eviniz yok ise ekonomik sorunlar giderek artacaktır ülkemiz şartlarında. Bildiğiniz gibi batı da ev kiralarına baktığımızda 1+1 ler bile 500 tl üzeri iken bunun suyu 50 tl elektriği 100 tl civarıdır. Bir de kasap Pazar bakkal derken masraflar giderek artacak ve birikimlerinizin giderek azaldığını fark edeceksiniz. Bu şartlarda asgari ücrete sahip olan vatandaşlar ev almak istediklerinde karşılarına yüklü miktarda faiz oranları ve vade seçenekleri gelecektir. Ancak artık korkmanıza gerek yok. Zira yapılan yeni yasalar karşılığında askeri ücret ile çalışan bireyler dahi ev kredisi yani konut kredisi çekebilecektir.

Konut kredisi En uygun ev kredisi

Asgari ücret ile konut kredisi alınabileceğini demiştik yukarıda. Ancak asgari ücret ile geçimini sağlayanların bilmesi gereken birkaç detay varki bu da onlara pratik bilgi olmas açısından yazılmıştır. Konut kredisine başvurduğunuzda bütçenizi çok iyi incelemelisiniz. Örnek vermek açısından 1000 TL asgari ücrete sahip olan bireyler 100,000 tl lik ev kredisi çekmek istediklerinde karşılarına nasıl bir tablo çıktığına bakarsak ;

Ödeyeceğiniz tutar min 750 tl oluyor. Kalan paranız 250 TL olduğunu farz ederksek ev kirası su elektrik derken max. 4. Aydan itibaren ev kredisi taksitlerini ödemeyecek duruma düşeceğinizi hatırlatalım. Bu yüzden bankalara gidip sıradan ev kredisi çekmek asgari ücretliler için mantıksız gelmektedir. Sizlere önerebileceğimiz en güzel ve karlı yol TOKİ konutlarıdır.

TOKİ konutlarını satın almada karar kılan asgari ücretli vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olabileceğinizi hatırlatalım. Bu yüzden asgari ücretlilere kredi veren bankaların çoğu toki şartı aramaktadırlar. Bu bankalara bakıldığında işbank toki kredisi, kira öder gibi ev sahibi olabilirsin diyen denizbank, vakıfbank asgari ücretliye kredi, Akbank sigortalıya kredi gibi birçok banka karşımızda çıkmaktadır.

DMCA.com Protection Status