Asgari Ücret İle Çalışana Kredi Veren Bankalar 2016

Paylaş
 

Ülkemizde çok sayıda birey asgari ücret ile çalışmakta olup, geçimlerine bu şekilde yön vermektedir. Asgari Ücret İle Çalışana Kredi Veren Bankaların sayısı oldukça fazladır. Zira bankaların kredi başvurusunda önem verdikleri ilk kural sigortalı bir işte çalışıyor olmanızdır.

Genelde asgari ücretli çalışan kesimin kredi notu ile merak ettiği bir konu da asgari ücretli birisinin kredi notunun ne kadar olduğudur. Bu yazımızda bizler de bu konuyu ele alacak ve enine boyuna sizlere güzel bir şekilde izah etmeye çalışacağız.Kredi notu belirlenirken; temel unsur kişinin gelirlerinden ziyade kişini borçlarını ödeme alışkanlığıdır. Kredi notu dediğimiz şey de zaten bunu temsil eder. Kredi notu düşük olan bir tüketicinin borç ödeme alışkanlığı kötüdür, borç yükü fazladır diyebiliriz. Kredi notu yüksek olan bir tüketicinin ise; borç ödeme alışkanlığı iyi ve düzenli olup aynı zamanda kabul edilebilir miktarda borçlanmalara sahiptir. Dikkatinizi çektiyse kurmuş olduğumuz cümlelerde kredi notu belirlenirken tüketicinin aylık gelirine ilişkin herhangi bir beyanda bulunmadık. Bunun içindir ki; kredi notu belirlenirken aylık geliriniz hesaba katılmaktadır ancak tamamen aylık gelir üzerine kurulu bir sistem olduğunu söyleyemeyiz.

Yine de asgari ücretlinin kredi notu kaç olur diye bir rakam belirtecek olursak; kişiye göre değişen bir mesele olduğundan dolayı net bir rakam veremesek de; 0 – 1900 arasında değişen kredi notunun, ödemeleri düzenli yapan bir asgari ücretli çalışan için 1000 ‘den aşağı düşmeyeceğini söyleyebiliriz. Bu rakam 1200 ‘leri bile görebilir. Zaten asgari ücretli çalışan için 1000 – 1200 bandında bir kredi notu da şartlarına uygun miktarlarda istediği krediyi alması için yeterlidir.

asgari ücretli çalışana kredi

asgari ücretli çalışana kredi

Asgari Ücret İle Çalışana Kredi Veren Bankalar 2016

Bir çok devlet bankası vakıfbank, ziraat katılım bankası ve halk bankası ilk sırada gelmektedir. Bunun haricinde denizbank, işbank, garanti ve odeabank diğer bankalar arasındadır.

DMCA.com Protection Status